Strona główna | AktualnościXella International GmbH kupuje firmę Ursa

Xella International GmbH kupuje firmę Ursa

Xella International GmbH podpisała kontrakt z funduszem KKR w sprawie zakupu Ursy. Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia przez urzędy antymonopolowe i powinna zostać sfinalizowana do końca 2017 roku. Ursa będzie kontynuować rozwój jako niezależna jednostka biznesowa w ramach Grupy Xella uzupełniając portfolio marek należących do Xella.


"URSA patrzy bardzo pozytywnie na szansę stania się częścią Grupy Xella. Xella odnosi sukcesy w branży materiałów budowlanych i dobrze zna rynek, produkty oraz potrzeby klientów. Da nam to istotny impuls do realizacji naszej strategii zyskownego wzrostu, którą będziemy kontynuować koncentrując się mocno na klientach" powiedział Pepyn Dinandt, Dyrektor Zarządzający URSA.

Grupa Xella produkuje, rozwija i sprzedaje materiały budowlane, płyty okładzinowe oraz produkty na bazie wapna. Z markami takimi jak Ytong, Hebel i Silka, Xella jest jednym z największych na świecie producentów betonu komórkowego autoklawizowanego i bloczków wapienno-piaskowych. Marka Multipor to niepalne mineralne płyty izolacyjne z betonu komórkowego. Fermacell i Fermacell Aestuver dostarczają płyty okładzinowe i rozwiązania przeciwpożarowe, podczas gdy Fels jest jednym z wiodących producentów wapna i produktów wapiennych w Europie. Ze swoimi markami i produktami Xella dostarcza najwyższej jakości rozwiązania do budowy energooszczędnych ścian. URSA dopełni portfolio Grupy Xella jako osobna jednostka biznesowa.

"W ostatnich latach URSA osiągała bardzo dobre wyniki. Doceniamy wyniki, które osiągnął zarząd i pracownicy URSY i cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie Xella. URSA pozostanie oddzielną jednostką organizacyjną żeby podążać dalej drogą sukcesów. Xella zaś będzie wspierać URSĘ pomagając osiągnąć dalszy zyskowny wzrost" powiedział Dr. Jochen Fabritius, Dyrektor Zarządzający Grupy Xella.

Chociaż URSA będzie działać jako oddzielna jednostka organizacyjna, koncentrując się na potrzebach klientów i rynku materiałów termoizolacyjnych, jest wiele obszarów gdzie obie firmy mogą odnieść wspólne korzyści. Po pierwsze, URSA uzupełni portfolio Grupy Xella w zakresie materiałów budowlanych z surowców mineralnych dając szansę na tworzenie innowacyjnych rozwiązań i produktów.  Po drugie, pod względem rozmiaru, krajów działania oraz struktury zarządzania URSA jest bardzo podobna do innych jednostek operacyjnych Xella, co pozwoli na szybki i gładki proces wspólnego rozwoju.

Źródła: Xella, Ursa

CZYTAJ WIĘCEJ

Z czego budować dom w 2017 podpowiada firma Xella Polska
Nowa odsłona internetowego sklepu budowlanego Xella Polska
XeZam - innowacyjny system e-zamówień Xella PolskaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej