Technika szalowania według Wolf System

Ocena: 0
5626
Popularność zbiorników firmy Wolf System w dużym stopniu opiera się na opatentowanym i wyprodukowanym przez tę firmę stalowym szalunku dla zbiorników cylindrycznych oraz typowe rozwiązania konstrukcyjne dla poszczególnych typów zbiorników.

Fot. Wolf System

Perfekcyjnie przygotowany system usztywniający szalunków gwarantuje dokładne i idealnie okrągłe formy zbiorników. Szalunki wewnętrzne i zewnętrzne są tak skonstruowane, by mogły być montowane bez kotew ściennych i elementów dystansowych oraz niepotrzebnych przerw dylatacyjnych zarówno w płycie dennej jak i w ścianie zbiornika. Warto podkreślić, że taki system, który ogranicza do minimum źródła potencjalnych przecieków w zbiorniku gwarantuje najwyższy poziom szczelności. Kolejną zaletą szalunków Wolf System jest elastyczność i wytrzymałość poszczególnych detali. Specjalistyczne szalunki stalowe oferowane są w dwóch rodzajach: szalunki małopowierzchniowe (KFS) oraz wielkopowierzchniowe (GFS).

Małopowierzchniowe – w zależności od wybranej opcji – dają możliwość skonstruowania zbiornika o średnicy od 2 m do nawet 50 m. Są one najczęściej stosowane podczas budowy wszystkich wielkości zbiorników dla oczyszczalni ścieków, zbiorników przemysłowych, silosów na materiały sypkie, zbiorników na gnojowicę czy biogazowni.

Z kolei wielkopowierzchniowe szalunki opracowane przez Wolf System gwarantują jeszcze szybszą i ekonomicznie opłacalną budowę.

Zbiorniki w Systemie Wolf budowane są w Polsce od wczesnych lat 90. ubiegłego stulecia i sprawdziły się w niejednym gospodarstwie rolnym do magazynowania gnojowicy oraz w wielu zakładach przemysłowych, jako zbiorniki przeciwpożarowe, retencyjne, wód opadowych, oczyszczalniach ścieków komunalnych i przemysłowych itd. W ostatnich latach zbiorniki Wolf System wykorzystane zostały przy budowie kilkunastu biogazowni rolniczych w całym kraju: w Studzionce koło Pszczyny, w Kostkowicach, Grzmiącej, Żórawinie, Zalesiu-Domaszowicach, Piekoszowie, Gorzesławiu, Borzęciczkach, Rzeczycach czy Łanach Wielkich. Warto podkreślić, że zarówno przy szalunkach małopowierzchniowych, jak i wielkopowierzchniowych firma Wolf System dopasowuje grubości elementów zbiorników do rodzaju oraz przeznaczenia zbiorników oraz miejscowych warunków gruntowo-wodnych.


Budowlana Firma Roku 2011 w kategorii „Wykonawca robót specjalistycznych”
Fot. Wolf System

Technika szalowania sygnowana marką Wolf System wykorzystywana jest przy wznoszeniu różnego rodzaju obiektów przemysłowych i rolniczych. W szczególności dotyczy to monolitycznych zbiorników żelbetowych wznoszonych dla oczyszczalni ścieków, przepompowni wody, biogazowni rolniczych, a także silosów do przechowywania materiałów płynnych oraz sypkich.

Rozwiązania firmy Wolf są doceniane w całej Europie wieloma nagrodami – ostatnio także i w Polsce przedstawiciele przedsiębiorstwa odebrali nagrodę Budowlana Firma Roku 2011 w kategorii „Wykonawca robót specjalistycznych”. Z kolei Prezes Zarządu koncernu Wolf System– Michael Stadler otrzymał wyróżnienie za wyjątkowo skuteczną strategią zarządzania oraz liczne sukcesy rynkowe.

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 2 (9) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: