Budownictwo XXI wieku

Ocena: 0
3854
Współczesne budownictwo, czy to przemysłowe, rolnicze czy mieszkaniowe, odchodzi od tradycyjnych konstrukcji, a częściej wybiera te oparte na prefabrykatach i gotowych elementach. Stosowanie takich metod podnosi walory budowli w zakresie energooszczędności, innowacyjności oraz wygody i szybkości stawiania obiektu.


Monolityczne zbiorniki żelbetowe Wolf System są gwarancją stabilnej i szczelnej konstrukcji
Fot. Wolf System

Firma Wolf System oferuje rozwiązania idealne dla przemysłu – monolityczne zbiorniki i silosy żelbetowe, dla rolnictwa – hale do przechowywania płodów rolnych i hodowli zwierząt, a także gotowe domy prefabrykowane oraz zielone biurowce.

Zbiorniki i silosy dla przemysłu i rolnictwa
Zbiorniki i silosy w Systemie Wolf budowane są w Polsce od wczesnych lat 90. ubiegłego stulecia i sprawdziły się w niejednym gospodarstwie rolnym do magazynowania gnojowicy oraz w wielu zakładach przemysłowych, jako zbiorniki przeciwpożarowe, retencyjne, wód opadowych, oczyszczalniach ścieków komunalnych i przemysłowych oraz silosy do gromadzenia biomasy. W ostatnich latach zbiorniki Wolf System wykorzystywane są również przy budowie biogazowni rolniczych. Na sukces realizowanych przez firmę Wolf System zbiorników żelbetowych składa się przede wszystkim ekonomia, szybkość wykonania i wysoka szczelność oraz profesjonalne podejście do każdej budowy. Konstrukcja zbiorników opiera się na opatentowanym i wyprodukowanym przez tę firmę stalowym szalunku dla monolitycznych zbiorników cylindrycznych oraz typowych rozwiązaniach konstrukcyjnych dla poszczególnych modeli zbiorników. Co więcej, perfekcyjnie przygotowany system usztywniający szalunków gwarantuje dokładne i idealnie okrągłe formy zbiorników.

Hale w systemie Wolf
Hale do przechowywania płodów rolnych budowane w systemie Wolf dostosowane są odpowiednio do wymagań składowanego materiału oraz rodzaju prowadzonej hodowli w przypadku obiektów inwentarskich. Ramowa konstrukcja nośna bez podpór pośrednich typu stal–stal (stalowy słup oraz stalowy rygiel), stal–drewno klejone lub beton-drewno klejone stanowi doskonały i funkcjonalny układ konstrukcyjny, który pozwala realizować hale o znacznych rozpiętościach. Dzięki przemyślanemu projektowaniu oraz zaawansowanych możliwościach technicznych hale Wolf System zdolne są do adaptacji i mogą być w każdej chwili wykorzystane do innych celów bądź rozbudowane. Hale Wolf System dostosowane są do każdego rodzaju pokrycia dachowego od dachówki poprzez blachę trapezową aż po płyty warstwowe w halach ogrzewanych lub przechowalniach.


Hale w systemie Wolf
Fot. Wolf System


Technologia prefabrykowana nie tylko w budownictwie mieszkaniowym
Stosowanie ekologicznych metod w budownictwie to nie tylko popularny trend na rynku nieruchomości, ale również atrakcyjne rozwiązanie, które ma na celu poprawę jakości mieszkania i funkcjonowania. Biorąc pod uwagę zalety energooszczędnych budynków, a także chcąc ulepszyć komfort pracy, wiele przedsiębiorstw decyduje się na budowę nowej siedziby w technologii prefabrykowanej. Firma Wolf System realizowała projekt biurowca w Chorzowie dla firmy Burton. Inwestor postanowił zrealizować koncepcję nowoczesnej i ekologicznej technologii konstrukcji budynku, która zapewni nie tylko szybkie i sprawne wykonanie, ale również znacząco wpłynie na komfort pracy i obsługi klienta.


Projekt budowy zielonego biurowca w Chorzowie
Fot. Wolf System

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 3 (10) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: