XII edycja konkursu Znaku Jakości "Dobry Beton"

Ocena: 0
11179
Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już po raz XII uruchamia konkurs Znaku Jakości "Dobry Beton". W kampanii tej branża betonu towarowego sama wskazuje swoich liderów. Nie ma bowiem bardziej wiarygodnej rekomendacji, niż rekomendacja udzielona przez własnych konkurentów. Udział w tegorocznej edycji zgłosiło 28 wytwórni betonu towarowego. Wśród nich 18 stara się o wyróżnienie Znakiem Jakości po raz pierwszy. Wagę "Dobrego Betonu" doceniły również firmy spoza grona członków SPBT.

Procedura kwalifikacyjna Znaku Jakości DOBRY BETON składa się z 5 kroków:
  • Krok 1: Samoocena kandydata. Na podstawie udostępnionych przez SPBT dokumentów wnioskujący powinien przeprowadzić audyt wewnętrzny na tyle szczegółowy aby ocenione zostały wszystkie obszary działalności zakładu podlegające kontroli w programie "Dobry Beton".
  • Krok 2: Zgłoszenie uczestnictwa w programie "Dobry Beton". Na adres Biura SPBT Wnioskodawca kieruje wniosek o przyznanie "Znaku Jakości SPBT - Dobry Beton".
  • Krok 3: Audyt "Eco-tech". Komisja Jakości za pośrednictwem Biura SPBT - zleca Inspektorowi kontrolę wytwórni betonu towarowego, wskazanej we wniosku przez Wnioskodawcę. Audyt kończy się notatką sporządzaną przez Inspektora i pisemnym "Nakazem usunięcia usterek".
  • Krok 4: Przyznanie nominacji do wyróżnienia "Dobry Beton". Zarząd rozstrzyga o przyznaniu przedmiotowego wyróżnienia, łącznie z wystawieniem "Certyfikatu Znaku Jakości SPBT Dobry Beton" lub odmowie wyróżnienia tym znakiem i powiadamia Wnioskodawcę uzasadniając tą decyzję.
  • Krok 5: Zatwierdzenie nominacji i wręczenie Znaku Jakości SPBT "Dobry Beton". Decyzję o przyznaniu Znaku Jakości Zarząd przekazuje Kapitule w formie nominacji. Kapituła zatwierdza lub odrzuca nominację Zarządu. W przypadku oceny pozytywnej - rekomenduje ona daną wytwórnię do wyróżnienia. W przypadku odmowy przyznania Znaku Jakości Wnioskodawca ma prawo powtórzenia kwalifikacji, przystępując do kolejnej edycji kampanii "Dobry Beton".
Zgłoszone wytwórnie są już po dwóch z pięciu wyżej wymienionych etapów kwalifikacji.

"Trzymamy kciuki za wszystkich starających się i mocno kibicujemy zgłoszonym wytwórniom. Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się w dniu 19 marca 2015 r. w Warszawie na uroczystej Gali Finałowej Znaku Jakości 2015" - podali na swojej stronie internetowej przedstawiciele SPBT.

Źródło: SPBT
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: