Wystartowała XIII kampania Znaku Jakości SPBT Dobry Beton

Ocena: 0
3346
Znak Jakości DOBRY BETON jest wyróżnieniem nadawanym przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce od 2003 roku za profesjonalizm z jakim wytwórnie betonu towarowego realizują swoje działania. Aby otrzymać Znak Jakości DOBRY BETON kandydujące wytwórnie muszą poddać się wielostopniowej procedurze kwalifikacyjnej. Rozpoczyna się ona od samooceny zakładu i poprzez kolejne etapy wśród których jest również ocena przez niezależnego audytora, a kończy się na przyznaniu nominacji przez niezależną Kapitułę Znaku Jakości, składającą się z uznanych autorytetów świata nauki i biznesu.
Ta edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Staraniem Członków Komisji ZJ został zmodyfikowany Regulamin Znaku Jakości DOBRY BETON. Wszystkie wprowadzone zmiany mają za zadanie przygotowanie wytwórni betonu towarowego do funkcjonowania w prawnie regulowanym obszarze obrotu wyrobami budowlanym zgodnie z wymaganiami formalnymi Unii Europejskiej. Obecnie czekamy na zmiany w prawodawstwie polskim, które nadadzą betonowi towarowemu status prawny wyrobu budowlanego. W konsekwencji będzie się to dla zakładów wiązało z wprowadzeniem systemów Zakładowej Kontroli Produkcji, oraz z jego certyfikacją.

Wprowadzone zmiany w Regulaminie Znaku Jakości DOBRY BETON miały na celu dostosowanie zasad audytowania do planowanych wymagań certyfikacji według standardu PN-EN 206:2014-04, oraz nowo opracowywanego uzupełnienia krajowego do w/w normy. Przeprowadzana w ramach kampanii Dobry Beton inspekcja zakładu produkcyjnego ma teraz zadania równoważne z audytem wstępnym procesu certyfikacji ZKP w betonie towarowym. Pozwoli to na weryfikację działającego na wytwórni systemu kontroli produkcji oraz ułatwi usunięcie ewentualnych błędów jego funkcjonowania.

W XIII kampanii Znaku Jakości SPBT DOBRY BETON do rywalizacji o miano Liderów Betonu Towarowego stanęło 18 wytwórni. Wśród nich 11 zakładów stara się o prolongatę tego prestiżowego wyróżnienia, a 7 to debiutanci, po raz pierwszy poddający się tej złożonej procedurze weryfikacyjnej.

Źródło i zdjęcie: SPBT
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: