Targi Batimat 2015 - na czele cyfrowej rewolucji budownictwa

Ocena: 0
5587
Od 2 do 6 listopada 2015 roku, w Parku Ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte targi BATIMAT zaprezentują odpowiedzi na wielkie wyzwania stojące przed specjalistami, zwłaszcza w kwestii rewolucji cyfrowej wpływającej na wszystkie sektory i specjalizacje branży budowlanej.

Celem tego wydarzenia jest pokazanie odwiedzającym, że narzędzia cyfrowe są bardzo konkretnymi rozwiązaniami nie tylko ułatwiającymi budowę i remonty, ale także znacznie obniżającymi koszty budowy, konserwacji i eksploatacji budynków przez cały okres ich użytkowania, a także przy zmianie ich przeznaczenia. 

Wobec tego ważnego postępu technologicznego, Batimat pragnie zaprezentować rozwiązania dla specjalistów i przemysłu oraz będzie stanowić centrum, w którym skupiają się wszystkie nowe technologie, po raz pierwszy zebrane wokół globalnego podejścia do budowy, od projektu do eksploatacji.

Jak wyposażać i jakim kosztem? Jak się szkolić i jakich narzędzi używać? Jak się odnaleźć wśród tylu istniejących rozwiązań? Kto tak naprawdę skorzysta z tej rewolucji? Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania będzie można odnaleźć na BATIMAT 2015, a zwłaszcza na terenie Obszaru Budynku Przyszłości, w hali 5B, który dedykowany będzie branży informatycznej i nowych technologii.

Rewolucja cyfrowa w budynkach: Nowe środki działania i nowe możliwości dla specjalistów

Rozwiązania cyfrowe dają szereg możliwości w zakresie konstrukcji budynków: dzięki modelom cyfrowym, rzeczywistości rozszerzonej, drukowi 3D, dronom kontrolującym budowę digitalizacja rewolucjonizuje budownictwo, wykorzystanie materiałów, specjalizacje budowlane, a także relacje pomiędzy przedstawicielami branży. 

Wejście sektora budowlanego w erę cyfrową łączy się z niespotykanym wcześniej obniżeniem kosztów oraz podniesieniem jakości. Główny cel to przede wszystkim: modernizacja procesu budowy, zarządzania i eksploatacji budynków, oszczędność czasu, przewidywanie potrzebnych decyzji, oszczędność nakładów finansowych i zmniejszenie kosztów zużycia energii, a także wzmocnienie współpracy pomiędzy firmami. 

Nowe podejście do biznesu i technologii skupione wokół modelu cyfrowego, który wpływa na wszystkie sektory branży:
  • Dzięki zastosowaniom cyfrowym deweloper dysponuje większymi możliwościami dostosowania projektu przed przystąpieniem do realizacji, a także może efektywniej prognozować zapotrzebowania związane z przyszłą eksploatacją budynku.
  • Jednocześnie, rozwiązania cyfrowe umożliwiają tworzenie bardzo konkretnych wizualizacji, przyciągających nabywców lub podmioty finansujące, zanim sam projekt wejdzie w fazę realizacji.
Rozwiązania cyfrowe w centrum uwagi Targów BATIMAT 2015

Odzwierciedlając perspektywę cyfryzacji w budownictwie, BATIMAT zaprosi odwiedzających z całego świata do przestrzeni tematycznej dedykowanej technologiom cyfrowym, która będzie nosić nazwę Budynek Przyszłości (Hala 5B).

Przestrzeń ta będzie ilustrować rynek zastosowań technologicznych oraz nowych rozwiązań wprowadzających rewolucję cyfrową do budownictwa. Oprócz wspomnianej przestrzeni, cyfryzacja będzie obecna we wszystkich halach Mondial du Bâtiment, w szczególności dzięki programowi konferencji, skupiających się na 4 głównych tematach związanych z cyfryzacją w budynkach. 

Nowości 2015: przestrzeń Budynku Przyszłości (hala 5B), aby zapoznać się z technologiami jutra!

Przestrzeń Budynku Przyszłości będzie prezentować nowe rozwiązania lub prototypy, które w przyszłości staną się standardami w każdym budynku. Wydarzenie to, organizowane pod patronatem francuskiej organizacji PTNB (Plan cyfrowej organizacji budynków), ma na celu zaznajomienie odwiedzających z normami cyfryzacji, które wejdą w życie w 2019 roku, a także przedstawienie zakresu cyfryzacji w budynkach w okresie do 2025 roku. Przestrzeń Budynku Przyszłości pozwoli stworzyć prawdziwą trasę wizyty, uwzględniającą warunki rynkowe i specyficzne podejście branży, kładąc nacisk na rozwiązania dla specjalistów i użytkowników końcowych.

Przestrzeń będzie zajmować 330 m² i zostanie zorganizowana wokół następujących obszarów:
  • OBSZAR POKAZÓW w tym klatka z latającymi dronami, które będą prezentować na ekranie obrazy przedstawiające straty ciepła budynku, odczyty topograficzne, ujęcia wysokościowe i ich przekształcenia na obrazy 360°, laboratorium fab-lab z drukarkami 3D, skanerami laserowymi i interaktywnymi stołami, sala oferująca rzeczywistość rozszerzoną, dla celów eksperymentalnych i edukacyjnych dla odwiedzających;
  • OBSZAR BIZNESOWY, w którym swoje produkty będzie prezentować wiele start-upów: czujniki, obiekty podłączane do sieci w budynku, technologie bezprzewodowe, wykorzystanie danych, Big Data, efektywność energetyczna, inteligentne termostaty i oświetlenie, geolokalizacja, obrazowanie i druk 3D, a także, przygotowana przy współpracy ze stowarzyszeniem Mediacontruct, strefa warsztatów i usług sieciowych, gdzie będą demonstrowane produkty, a odwiedzający będą mogli spotkać się z wieloma ekspertami ;
Codzienny konkurs BIM, otwarty dla wszystkich studentów

Przestrzeń Budynku Przyszłości będzie również gospodarzem codziennie odbywającego się wydarzenia, przygotowanego we współpracy z firmami Abvent, Autodesk oraz Nemetschek Allplan, będącego konkursem łączącym studentów z profesjonalistami branży. Celem konkursu jest zachęcenie zespołów uczestników do zastanowienia się nad koncepcją budynku przyszłości. Każdy projekt będzie przedstawiany na terenie Przestrzeni Budynku Przyszłości, a także prezentowany w programach partnerów medialnych i prasie branżowej. Codziennie głosami odwiedzających i internautów wybrany zostanie najlepszy projekt. Na zakończenie targów, jury, w którego skład wejdą eksperci branżowi, wybierze zwycięzcę spośród najlepiej ocenionych projektów. Rozdanie nagród odbędzie się tego samego dnia po południu. Konkurs stanowi prawdziwą okazję dla uczestników, nominowanych i zwycięzców do pokazania swojej kreatywności i wiedzy i będzie doskonałym momentem medialnym dla ich przyszłej kariery zawodowej.

Przedstawiciel targów w Polsce - Międzynarodowe Targi Francuskie :
Warszawa, tel.:  22 81 56 455, fax: 22 815 64 80,
e-mail: promopol@it.pl
www.promosalons.pl



PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: