INTERMASZ Cafe na Budmie

Ocena: 0
2772
Podczas odbywających się w dniach 11 - 14 marca 2014 r., największych i najważniejszych polskich targów budownictwa i architektury BUDMA, na jednej z przestrzeni specjalnych, można było porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat maszyn budowlanych, sprzętu i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego, które już w maju przedstawione zostaną w pełnej okazałości podczas Targów INTERMASZ oraz INFRATEC. Zwiedzający mogli uzyskać informacje o Targach, a także otrzymać bezpłatne zaproszenie do ich zwiedzania. Partnerami przestrzeni byli Wystawcy INTERMASZU: DRESSTA, EWPA, GRAUSCH I GRAUSCH MASZYNY BUDOWLANE, LIEBHERR, PRZEDSIĘBIORSTWO ROMANOWSKI i WACKER & NEUSON.
Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich mieli okazję porozmawiać z jednym z wystawców majowego wydarzenia, Adamem Mikołajczakiem, Sales & Marketing Managerem firmy Grausch i Grausch Maszyny Budowlane.

MTP: Dzień dobry Panie Adamie. Strefa INTERMASZ Cafe podczas Budmy to miejsce, w którym zwiedzający największe targi branży budowlanej w Polsce mogą zapoznać się z nowym wydarzeniem, jakim będą targi INTERMASZ. Dlaczego warto wziąć udział w tych targach?

Adam Mikołajczak: Dzień dobry. Takie targi jak BUDMA to znakomita okazja aby przedstawić ideę nowych targów dla branży maszyn budowlanych i zaprosić ponownie do Poznania już w maju. To właśnie wtedy zaprezentowane zostaną najnowsze produkty i technologie, maszyny i sprzęt budowlany w pełnej okazałości. To także okazja aby zobaczyć jak zmienia się, i w którym kierunku zmierza nowoczesna konstrukcja i technologia maszyn. Dla nas, wyłącznego dystrybutora marki Doosan w Polsce, będzie to możliwość przedstawienia bardzo szerokiej propozycji produktowej, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy, a także oszczędności właśnie dzięki zaawansowanej technologii. Nie bez znaczenia jest również doskonała lokalizacja poznańskich targów, łatwość dojazdu
i infrastruktura, która nie odbiega standardami od targów zagranicznych.

MTP: Przez cztery targowe dni oczy całej branży skierowane będą w kierunku INTERMASZU, skupiając również uwagę mediów. Jakie są Państwa oczekiwania wobec tego wydarzenia? Czego spodziewacie się po pierwszej edycji targów INTERMASZ?

AM: Oczekujemy, że targi INTERMASZ będą wydarzeniem wyspecjalizowanym gdzie w pełnej okazałości zaprezentuje się cała branża maszyn budowlanych, pojazdów i sprzętu specjalistycznego, bez swoistego "rozdrabniania" się na poboczne branże. Tylko takie targi, naszym zdaniem, mają rację bytu i biorąc pod uwagę sygnały, które do nas napływają, INTERMASZ już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Możemy zatem spodziewać się w Poznaniu rzeszy profesjonalistów zainteresowanych właśnie i wyłącznie maszynami budowlanymi, co oczywiście dla nas jest niezwykle istotne. Tym bardziej, że przygotowujemy na targi konkretną ofertę i liczymy, że powrót do bazy będzie "lżejszy" o kilka maszyn.

MTP: Rozwój każdego przedsięwzięcia motywowany jest zmianami wynikającymi z potrzeb rynku. Z jakimi wyzwaniami Państwa zdaniem, muszą się w najbliższym czasie zmierzyć targi INTERMASZ? W jakim kierunku powinny ewoluować?

AM: Tak jak wspomniałem wcześniej, i myślę, że mogę się również wypowiedzieć w imieniu naszej konkurencji - cała branża potrzebuje mocno wyspecjalizowanych targów, podczas których będziemy prowadzić konkretne rozmowy na konkretne tematy. Na pewno warto również podjąć kontakt z uczelniami technicznymi - ich studenci wkrótce staną się przecież zwiedzającymi targi i oczywiście naszymi klientami, warto zatem już teraz zadbać o ich obecność podczas INTERMASZU. Ważne jest również utrzymanie dwuletniej cykliczności targów. Pozwoli to nam na odpowiednie przedstawienie najnowszych propozycji produktowych. Cenimy sobie otwarty dialog z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, a co za tym idzie, jestem przekonany, że wspólnie wypracujemy odpowiedni kierunek rozwoju targów INTERMASZ w przyszłości.

MTP: Targi INTERMASZ odbędą się w maju. Czy Pana zdaniem jest to dobry termin na tego typu wydarzenie?

AM: Maj to bardzo dobry okres na dokonanie zakupu nowego sprzętu użytkowego. Okres zimowy to standardowo okres stagnacji prac inwestycyjnych, choć trzeba przyznać, że tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna pozwalając na ich kontynuację. Do mniej więcej maja trwają także przetargi inwestycyjne, a więc decyzje zakupowe są w dużej mierze podejmowane właśnie w okolicach maja i czerwca. Nie bez znaczenia dla jakości i możliwości ekspozycji maszyn jest również pogoda. W ciepłe dni o wiele łatwiej jest zaprezentować nasze produkty zwiedzającym na terenie zewnętrznym, pozwalając im jednocześnie na wypróbowanie maszyn.

MTP: Międzynarodowe Targi Poznańskie organizowały już wydarzenia dla branży maszyn budowlanych, ale nie na taką skalę. Czy Pana zdaniem infrastruktura poznańskich targów spełni wymogi INTERMASZU?

AM: Uważam, że wybór Poznania jako gospodarza targów skierowanych do branży maszyn budowlanych za bardzo dobry. Nie tylko ze względów lokalnego patriotyzmu (firma Grausch i Grausch ma siedzibę w okolicach Poznania - przyp.red.), ale przede wszystkim znakomitej lokalizacji. Łatowść dojazdu pociągiem, samochodem czy samolotem to zdecydowane atuty poznańskich targów. Poza tym przygotowanie Międzynarodowych Targów Poznańskich do organizacji ważnych i dużych wydarzeń jest widoczne choćby i teraz, podczas targów BUDMA. Wciąż modernizowana infrastruktura to już europejski standard, jeśli dołożymy do tego wysoką funkcjonalność samych pawilonów i otwartych terenów wystawienniczych oraz profesjonalną obsługę dostajemy najwyższej klasy produkt i swoistą gwarancję udanych targów. Jestem przekonany, że majowe targi INTERMASZ spełnią wszelkie oczekiwania zarówno wystawców jak i zwiedzających. Tym bardziej miło mi już dzisiaj zaprosić wszystkich do Poznania na największą od lat ekspozycję maszyn i sprzętu.

MTP: Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia ponownie już podczas targów INTERMASZ, 21- 24 maja 2014!

Źródło: MTP
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: