Husqvarna wspiera VIII edycję Zawodów Drwali SGGW

Ocena: 0
3199
Wczoraj ruszyły ósme Zawody Drwali organizowane Studentów Wydziału Leśnego SGGW, które potrwają do 19 maja 2017. Kilkudziesięciu studentów leśnictwa stanie do walki o tytuł Mistrza Studentów Leśnictwa. Zawodnicy będą rywalizować w pięciu konkurencjach. Zawody odbędą się na kampusie SGGW w Warszawie. Husqvarna została Partnerem Technologicznym tegorocznych zawodów.

Husqvarna w Polsce i na Świecie aktywnie wspiera Zawody Drwali. W maju, jako Partner Technologiczny wspiera Zawody Drwali organizowane przez Wydział Leśny SGGW w Warszawie. Tegoroczni zawodnicy będą zmagać się w 5 konkurencjach określonych, jako: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie. Najmłodszy startujący zawodnik ma 20 lat, a najstarszy 26 lat.

Organizator przygotował dodatkowe atrakcje dla publiczności. Drugiego dnia zawodów w specjalnych konkurencjach będą mogły zmierzyć się osoby z publiczności, a dla zawodników przygotowane będą dodatkowe konkurencje specjalne.

Nad przebiegiem Zawodów Drwali czuwać będzie obserwator IALC - organizatora Międzynarodowych Mistrzostw Drwali. W związku z tym zawody te są eliminacją do Mistrzostw Polski, a 4 najlepszych zawodników zostanie zakwalifikowanych do Mistrzostw Polski.

"Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć ambitnych i utalentowanych studentów-drwali, którzy stoczą bój o tytuł mistrza. Od wielu lat jesteśmy związani z mistrzostwami drwali, nie tylko tymi organizowanymi przez uczelnie, ale również mistrzostwami o randze międzynarodowej. W ubiegłym roku mieliśmy okazje współorganizować Mistrzostwa WLC 2016, które odbywały się w Wiśle" - mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Husqvarna Poland.

Konkurencje

Ścinka drzew. Kilkanaście metrów od drzewa zostaje umieszczony kołek. Zawodnik ma za zadanie obalić drzewo jak najbliżej kołka. Czas na wykonanie zadania to 5 min. Oceniana jest m.in. przez sędziów: precyzja, technika obalania, czas ścinki, głębokość podcięcia, kąt podcięcia, próg zabezpieczenia oraz za odchylenie drzewa od palika.

Wymiana piły łańcuchowej. Zawodnik ma za zadanie przygotować w najkrótszym czasie pilarkę do pracy. Następuje całkowita zmiana łańcucha i prawidłowe nałożenie nowego, co wymaga odkręcenia, przykręcenia odpowiednio różnych elementów pilarki oraz należy wyregulować napięcie łańcucha.

Przerzynka kombinowana. W odpowiedni sposób zawodnik ma za zadanie odciąć krążki z kłody. Liczy się czas wykonania zadania, wielkość progu oraz odchylenie.

Przerzynka na dokładność. Konkurencja polega na precyzyjnym i szybkim odcięciu krążków kłody.

Okrzesywanie. Z umieszczonej kłody drewna należy w precyzyjny i dokładny sposób "usunąć" zamocowane w kłodzie kilkadziesiąt gałęzi. Sędziowie poddadzą ocenie: dokładność oraz czas.

Źródło i zdjęcie:  Husqvarna
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: