GDDKiA podsumowuje nadzór nad jakością prowadzonych inwestycji

Ocena: 0
3844
Poprawia się jakość realizowanych przez GDDKiA inwestycji drogowych - takie wnioski płyną z podsumowania pierwszego półrocza 2013 r. Przypomnijmy, że założonym przez GDDKiA celem systemu zarządzania jakością jest osiągniecie poziomu poniżej 10 procent wyników negatywnych w całości wykonywanych próbek badawczych.

Podobnie jak w poprzednim zestawieniu, zestawienie dzieli wykonawców na 3 grupy, w których procent zbadanych próbek niespełniających wymagań był mniejszy niż 15% (zielone pole zestawienia), zawiera się w przedziale 15-25% (żółte pole) i wyniósł więcej niż 25% (czerwone pole).

Ranking wykonawców kontraktów w zakresie jakości robót za I półrocze 2013 - pobierz plik

Z dwudziestu jeden generalnych wykonawców, dziewięciu osiągnęło wyniki oceniane przez GDDKiA jako dobre. Poprawę, czyli wzrost udziału dobrych próbek wśród wszystkich zbadanych, zanotowały firmy Budimex (I kw. 2012 r. 15,4% złych wyników, obecnie 11,1%) oraz Sando Budownictwo (I kw. 2012 r. 15,8% złych wyników, obecnie 10,8%). Strabag, nadal utrzymuje się w grupie najlepszych,  mimo, że jako jedyny z czołówki pogorszył swoje wyniki.

Jest to drugi w tym roku ranking jakości budowanych dróg, z którego podsumowania wynika konieczność prowadzenia stałego monitoringu jakości prac wykonywanych przez generalnych wykonawców. GDDKiA poważnie podchodzi do kwestii jakości realizowanych inwestycji drogowych, konsekwentnie egzekwując od wykonawców budowę zgodnie z warunkami kontraktowymi. Firmy wykonawcze dbające o jakość w trakcie realizacji inwestycji nie ponoszą dodatkowych kosztów na usuwanie usterek czy wad. Budując zgodnie z kontraktem zachowują jakość i dbają o koszty.

Źródło: GDDKiA
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: