Finałowa gala II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże, w którym uczestniczy blisko 300 studentów z 23 uczelni technicznych z całej Polski, odbędzie się dziś w Opolu. Wysoki poziom merytoryczny projektu i jego znaczenie dla środowiska akademickiego doceniła m.in. Minister Infrastruktury i Rozwoju Elżbieta Bieńkowska, obejmując przedsięwzięcie honorowym patronatem.
Podczas finałowej gali odbędą się dwa konkursy. 10-osobowe zespoły studentów reprezentujące wszystkie uczelnie, które przystąpiły do Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże, miały za zadanie skomponować jak najlżejszą i jednocześnie jak najbardziej wytrzymałą mieszankę betonową . Każdy z tych zespołów ma też dwójkę opiekunów ze swoich wydziałów. Stworzona przez nich innowacyjna kompozycja będzie badana podczas gali przez specjalistów z Centrum Technologicznego Betotech - zakładu laboratoryjno-rozwojowego należącego do Grupy Górażdże.
"Pracują tam naukowcy z tytułami doktorów, profesorów, którzy wzbogacają katalog naszych produktów oraz na co dzień wspierają naszych klientów. Doradzają, pomagają w sytuacjach kryzysowych na budowach, mają ogromną wiedzę i doświadczenie. To dzięki nim Uniwersytet Betonu ma tak wysoki poziom merytoryczny" - wyjaśnia Andrzej Balcerek, prezes zarządu spółki Górażdże Cement SA. Transmisja live z tego procesu sprawi, że emocje będą towarzyszyć uczestnikom rywalizacji do samego końca.
W drugim konkursie - indywidualnym - rywalizować będzie natomiast po jednym, wytypowanym przedstawicielu każdej z 23 uczelni biorących udział w projekcie. Wystawieni przez drużyny uczestnicy zmagań będą się musieli wykazać wiedzą m.in. z zakresu technologii produkcji betonu, budownictwa i samego projektu Grupy Górażdże. Zwycięzców obu konkursów poznamy w czwartkowy wieczór.
Źródło i grafika: Grupa Górażdże