Ekspert podpowiada: na co zwracać uwagę wybierając ekipę brukarską?

Ocena: 0
4203
Solidnie przeprowadzone prace brukarskie, które pozwolą cieszyć się wymarzoną nawierzchnią przez długie lata, wymagają nie tylko użycia wysokiej jakości materiałów, ale również zatrudnienia odpowiednich fachowców. 

Znalezienie profesjonalnej ekipy to często najtrudniejsze zadanie dla inwestorów. Ekspert firmy Libet podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze brukarza, aby wykonywana usługa gwarantowała satysfakcję, a współpraca przebiegała bezproblemowo.

Bez rekomendacji ani rusz

Przed zatrudnieniem konkretnej ekipy brukarskiej warto skorzystać z polecenia rodziny, przyjaciół czy sąsiadów, którzy zlecali już tego rodzaju prace. Dzięki temu będziemy mieć większą pewność, że wybraliśmy specjalistę w swojej dziedzinie, a dodatkowo zyskamy możliwość zobaczenia jego realizacji na żywo. Co jednak zrobić, gdy nikt z naszych bliskich nie będzie w stanie polecić nam sprawdzonego fachowca? "Dobrym sposobem na znalezienie doświadczonych brukarzy jest zwrócenie się z prośbą o pomoc do firmy, w której zakupiliśmy materiały lub zamówiliśmy projekt nawierzchni. Sprzedawcy współpracują zwykle z certyfikowanymi ekipami, które świetnie znają wyroby poszczególnych producentów i wiedzą jak się z nimi obchodzić. Ostatecznie zawsze możemy poszukać fachowców w internecie. Ważne, by wybrany podmiot specjalizował się w brukarstwie, a nie tylko zajmował się tą dziedziną przy okazji" - wskazuje Kamil Drewczyński, ekspert firmy Libet.

Ważne są detale

Wybór profesjonalnej ekipy brukarskiej może być szczególnie trudny dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tą konkretną branżą. Z tego względu dobrze jest pamiętać o kilku istotnych szczegółach wykonawczych. "Prace związane z układaniem kostek czy płyt powinny być poprzedzone badaniem gruntu. Pozwoli to na ustalenie, jakie są jego parametry i tym samym właściwe przygotowanie podłoża do dalszych robót. Fachowcy powinni też zasugerować wybór odpowiednich produktów dostosowanych m.in. do przeznaczenia tworzonej nawierzchni (np. ścieżka, podjazd) oraz potrzebnych materiałów (fugi, impregnaty etc.)." - podpowiada Kamil Drewczyński z Libet. "Przed podjęciem ostatecznej decyzji o nawiązaniu współpracy spytajmy również, czy ekipa dysponuje odpowiednim sprzętem, takim jak zagęszczarki, młotki gumowe, chwytaki, poziomice itp."

Wybierzmy firmę wzbudzającą zaufanie


Oprócz rekomendacji znajomych lub sprzedawców przed wyborem ekipy weźmy też pod uwagę to, czy wzbudza ona nasze zaufanie swoim podejściem już na etapie ustalania szczegółów. Pamiętajmy, by w każdym przypadku sporządzić odpowiednią umowę, która określi termin i zakres przewidywanych prac. Tylko wtedy będziemy mieli prawo do ewentualnych reklamacji. Jeśli przyszły wykonawca z jakiegoś powodu nie chce jej podpisać lub unika wystawienia faktury, powinno dać nam to do myślenia. "Przygotowany dokument powinien jasno wskazywać, w jaki sposób specjaliści wyceniają swoje zlecenie (za wykonanie, od metra, za godzinę) oraz czy przewidują widełki cenowe, które mogą skutkować zwiększeniem kosztów. Jeśli tak jest, warto już na początku określić jak bardzo mogą one ulec zmianie. Wiarygodność firmy zwiększa też jej doświadczenie, o którym świadczą przykładowe realizacje, posiadane certyfikaty i proponowana cena, która nie powinna rażąco odbiegać od tych, jakie oferują konkurencyjne podmioty" - dodaje Kamil Drewczyński.

Źródło i zdjęcie: Libet
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: