Dni Betonu 2014 coraz bliżej

Ocena: 0
3861
Już nie miesiące, a dni odliczamy do VIII Konferencji Dni Betonu 2014. To największe w Polsce forum skupiające szerokie spectrum osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale także z budownictwem - odbędzie się w dniach od 13 do 15 października 2014 r. w Wiśle.

"Nowością, którą proponujemy, będzie blok poświęcony rynkowi materiałów budowlanych, w którym znajdą się informacje o sytuacji na rynku cementu, betonu towarowego, prefabrykacji betonowej i betonu komórkowego, chemii budowlanej, a także betonowej kostki brukowej" - tłumaczy prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Konferencja, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, odbywa się co dwa lata. W 2012 roku w Dniach Betonu wzięło udział blisko 800 uczestników z kraju i zagranicy, a konferencja zakończyła się ogromnym sukcesem. Za jej przygotowanie odpowiada Komitet Organizacyjny, którym kieruje prof. Jan Deja. Z kolei przygotowanie programu konferencji Dni Betonu to zadanie 30-osobowej Rady Programowej tworzonej przez środowiska naukowe oraz przedstawicieli przemysłów: cementowego, producentów betonów, domieszek i prefabrykatów na czele z Andrzejem Ptakiem, przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Do 1 września br. swój udział w konferencji zgłosiło ponad 500 osób z kraju i zagranicy.

Tegoroczna konferencja rozpocznie się 13 października referatem pt. "Tendencje rozwojowe w technologii betonu". Podczas Sesji Otwarcia zostaną także omówione spoiwa cementowe, chemia budowlana w technologii betonu, budynki wysokie, wybitne światowe realizacje budynków i obiektów inżynierskich, architektura betonowa i wreszcie, rola betonu w filozofii zrównoważonego budownictwa.

"Nowością, którą proponujemy w tej edycji Dni Betonu będzie blok poświęcony rynkowi materiałów budowlanych, w którym znajdą się informacje o sytuacji na rynku cementu, betonu towarowego, prefabrykacji betonowej i betonu komórkowego, chemii budowlanej, a także betonowej kostki brukowej" - tłumaczy prof. Jan Deja.

Pierwszy dzień zakończymy dyskusją panelową zatytułowaną "Beton towarowy a wyrób budowlany". Zwieńczeniem drugiego dnia będzie kolejny panel dyskusyjny z udziałem ważnych uczestników procesu inwestycyjnego reprezentujących zarówno elitę wykonawców jak i administrację rządową. Uczestnicy dyskusji będą zastanawiać się nad szansami i zagrożeniami dla budownictwa w nowej perspektywie budżetowej.

Dzień drugi i trzeci Konferencji to pięć sesji, a więc ponad dwadzieścia referatów poświęconych klasycznym i najważniejszym obszarom budownictwa betonowego. Nowością drugiego dnia będą równolegle prowadzone: sesja posterowa oraz pokazy technologiczne demonstrujące dzisiejsze możliwości betonu.

Niezwykłe emocje towarzyszą Konkursowi Power Concrete. Tegoroczne zadanie konkursowe to "Wykonanie betonu cementowego charakteryzującego się maksymalnym stosunkiem wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do wytrzymałości na ściskanie". Do konkursu zgłosiło się już 29 firm. Eliminacje zostaną przeprowadzone 16 września na AGH w Krakowie, a pięciu finalistów zmierzy się podczas Dni Betonu na oczach kilkuset uczestników konferencji.

Tegorocznej konferencji Dni Betonu będą towarzyszyły Warsztaty Betonowe pt. "Ogólne Specyfikacje Techniczne: beton konstrukcyjny i nawierzchnie betonowe". "Naszym celem jest popularyzacja specyfikacji, które w lepszym stopniu pozwolą na wykorzystanie możliwości betonu. Do udziału w warsztatach zapraszamy inżynierów i projektantów infrastruktury drogowo-mostowej" - mówił prof. Jan Deja, który kierował zespołem opracowującym OST. Warsztaty Betonowe odbędą się pod patronatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej informacji: www.dnibetonu.pl

Źródło i zdjęcie: SPC
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: