W lutym 2025 roku Grupa PSB Handel S.A. średnia dynamika ceny materiałów utrzymała się na niezmienionym poziomie (+0,01%). W kanale detalicznym wyniosła -0,1%, a w kanale hurtowym +0,2%. Analizując dane za styczeń-luty 2025 r. w porównaniu z tym samym okresem w 2024 r., dynamika cen wyniosła -0,01%.

Wzrost cen w lutym 2025 r. w porównaniu do lutego 2024 r. odnotowano w 10 grupach towarowych. Największe podwyżki dotyczyły kategorii: płyty OSB, drewno (+6%), ściany, kominy i cement, wapno (po +3%), otoczenie domu (+2%), motoryzacja, chemia budowlana, farby, lakiery, stolarka i ogród, hobby (po +1%) oraz instalacje, ogrzewanie (+0,2%). Spadek cen wystąpił w 10 podgrupach, z czego o 1% spadły ceny w kategoriach: wyposażenie, AGD, narzędzia, dekoracje i płytki, łazienki, kuchnie. Dalej w kolejności uplasowały się grupy: izolacje wodochronne i oświetlenie, elektryka (po -2%), izolacje termiczne, dachy, rynny i wykończenia (po -3%). A największy spadek cen wystąpił w kategoriach: sucha zabudowa (-5%).
Natomiast w okresie styczeń-luty odnotowano wzrost w 9 grupach towarowych. Największe podwyżki dotyczyły płyt OSB i drewna (+5%), cementu i wapna (+4%) oraz ścian i kominów (+3%). Nieco mniejsze wzrosty zaobserwowano w kategoriach: otoczenie domu i chemia budowlana (po +2%), farby, lakiery i motoryzacja (po +1%), stolarka (+0,3%) oraz ogród i hobby (+0,2%). Jednocześnie ceny spadły w 11 grupach. Około 1% obniżki zanotowano w kategoriach: instalacje, ogrzewanie, dekoracje, wyposażenie, AGD, narzędzia oraz płytki, łazienki, kuchnie. Większe spadki wystąpiły w grupach izolacji wodochronnych, oświetlenia, elektryki i izolacji termicznych (po -2%), a także w wykończeniach, dachach i rynnach (po -3%). Najwyższą obniżkę odnotowano w kategorii suchej zabudowy, gdzie ceny spadły o 5%.
Podsumowując, w lutym 2025 r. utrzymała się stabilizacja cen materiałów, z nieznacznymi wahaniami w zależności od kategorii produktów.
Źródło: PSB