Dzisiejsza technologia pozwala na rzeczy, o których jeszcze pięć czy dziesięć lat temu nam się nie śniło. Kto mógł przypuszczać, że będziemy w stanie posiadać pełną kontrolę nad budynkiem z niemal każdego zakątka świata? Jak zareagowalibyśmy na informację, że budynek może zostać "wydrukowany"? Dziś nie tylko jest to możliwe, ale przecież już praktykowane. W jaki sposób zatem połączyć ze sobą elementy, które będą tworzyć otaczającą nas architekturę? Które produkty najlepiej i najefektywniej spełnią oczekiwania? Co zmieniło się w przepisach i jakich zmian możemy się spodziewać? Odpowiedzi będziemy mogli uzyskać już podczas marcowych targów BUDMA.
Targi inspiracjiTargi BUDMA to miejsce, w którym swoją najnowszą ofertę zaprezentuje ponad 1000 wystawców z kilkudziesięciu krajów, w tym sporo z polskiej czy europejskiej czołówki. Wśród nich znajdą się m.in. uznani producenci okien, drzwi, pokryć i akcesoriów dachowych, chemii budowlanej, czy narzędzi, pokazując setki nowych propozycji. Podczas targów w Poznaniu zaprezentowane zostaną doskonałe jakościowo i funkcjonalnie materiały, odpowiednio dopasowane do potrzeb systemy, technologie, które sprawiają, że życie staje się bardziej komfortowe, ale również dbające o ekologię i, ostatecznie, o portfel inwestora. Warto zwrócić uwagę na produkty, które znajdą się w Klubie Premier Targów BUDMA. Tu zaprezentowane zostaną absolutne nowości, które po raz pierwszy zobaczymy właśnie w Poznaniu. Na szczególne zainteresowanie zasługiwać będą również te, które zdobyły najbardziej prestiżową nagrodę targową w Polsce - Złoty Medal MTP. To jednak nie wszystko co przygotowali organizatorzy targów. Na specjalnych przestrzeniach prezentowane będą designerskie perły z oferty wystawców, a skierowane głównie do architektów i projektantów, w ramach projektu Strada di Architettura.
Testuj produkty
Ciekawą atrakcją targów BUDMA będzie Strefa Testów. To tutaj każdy fachowiec będzie mógł własnoręcznie przekonać się o najważniejszych zaletach prezentowanych produktów. O najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobie ich stosowania dowiemy się także podczas prezentacji i pokazów prowadzonych przez specjalistów z wystawiających się firm. Na potrzeby Strefy Testów przeznaczony zostanie pawilon nr 2, a w ręce zwiedzających trafią produkty takich firm jak m.in. Den Braven, Selena, Pomp-Serwis, Wkręt-Met, a także Kreisel.
Architektura BUDMY
Około 5000 architektów i projektantów spodziewają się organizatorzy targów BUDMA, dla których przygotowano szereg dedykowanych wydarzeń. Przy ścisłej współpracy z Izbą Architektów RP kontynuowany będzie projekt Forum Architektury, podczas którego odbędzie się m.in. debata architektoniczna z udziałem zagranicznych gości - na temat "Wzajemne Inspiracje. Europejscy Architekci w Polsce. Sukcesy i Porażki". Będziemy mieli okazję dyskutować m.in. z Alberto Veiga, Dmitrijem Antonyukiem, a także polskim architektem, Piotrem Szaroszykiem. Strada di Architettura odsłoni najciekawsze propozycje produktowe, wyróżniające się szczególnym designem, a jednocześnie zachowujące najwyższą jakość wykonania.
Tradycyjnie już BUDMA będzie miejscem spotkania z gwiazdą światowego formatu - tym razem organizatorzy zapraszają do bezpośredniej dyskusji z Alberto Veiga, projektantem m.in. efektownego Konsorcjum Winiarskie Ribera del Duero położone w historycznym zakątku regionu Burgos w Hiszpanii, mającego na swoim koncie również polski akcent - projekt Filharmonii Szczecińskiej. Nie zawiodą się także młodzi adepci sztuki architektonicznej, którzy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielem "młodej generacji" architektów Przemysławem Łukasikiem, słynącym z niestandardowych rozwiązań i bezpretensjonalnego podejścia, autora bodaj najbardziej znanego domu w Polsce - Bolko Loftu, pozostającego w awangardzie współczesnej architektury.
Targi BUDMA będą również miejscem rozstrzygnięcia konkursu "Szkice architektoniczne", którego celem ma być pokazanie umiejętności warsztatowych studentów architektury, wykorzystujących technikę tradycyjną. Na laureatów konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.
Budma Buy Night
Po raz pierwszy w długiej historii targów branżowych, BUDMA otwiera się szerzej na klienta indywidualnego, a także daje szanse na zapoznanie się z pełną ofertą wystawców tym profesjonalistom, którzy z różnych powodów mogą dotrzeć na targi dopiero późnym popołudniem. To właśnie z myślą o nich, w czwartek (12 marca), ekspozycja będzie trwała do godz. 20.00, dając możliwość zapoznania się z szeroką ofertą wszystkim zainteresowanym nowinkami z branży budowlanej. Na ten dzień przewidziana jest specjalna oferta zakupu biletów dla wszystkich chętnych - od godz. 15.00 będzie kosztować jedynie 15 PLN. Także w piątek (13 marca) organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu promocyjnej ceny biletów.
BUDMA merytorycznie
Targi to oczywiście miejsce spotkań biznesowych, gdzie najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania między zwiedzającymi, a wystawcami. To tutaj bowiem nawiązać można nowe kontakty, ale także utrzymać znakomite relacje. Nie można jednak zapominać o zmianach zachodzących w przepisach, nowych regulacjach, które przecież mają ogromny wpływ na prowadzone inwestycje. I tutaj BUDMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Cztery targowe dni wypełnione będą debatami i konferencjami traktującymi o najważniejszej problematyce branży. Na szczególną uwagę zasługują tutaj Dni Inżyniera Budownictwa (10 oraz 11 marca), gdzie będziemy mieli okazję porozmawiać m.in. na temat nowelizacji ustawy Prawo Budowlane, ale także szeregu innych, niezwykle ważnych z punktu widzenia zarówno inwestorów jak i wykonawców.
Przystanek BUDMA
Atrakcyjna oferta przyjazdu do Poznania czeka na wszystkich profesjonalistów, którzy zorganizują się w grupy. Organizatorzy targów BUDMA dofinansują każdy przyjazd w jedną stronę, w kwocie 1,20 PLN netto za każdy kilometr dla grupy minimum 8 osób, bez limitu kilometrów. Co więcej, korzystając z oferty Przystanek Budma, każdy z uczestników otrzyma bezpłatne zaproszenie na targi, a także możliwość zaparkowania bezpośrednio na terenie targów.
BUDMA 2015. TUTAJ TWORZY SIĘ BIZNES.
POZNAŃ, 10-13 MARCA 2015 r.
Źródło: MTP