Szeroko pojęte bezpieczeństwo, w tym między innymi zagadnienia związane z pracą na budowach oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego, będą jednym z motywów przewodnich tegorocznych XI Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura” 2013. Imprezie tradycyjnie towarzyszyć będzie szereg interesujących wydarzeń merytorycznych, poruszających najbardziej aktualne zagadnienia z branży. Targi odbędą się w dniach 22-24 października, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Tegoroczną edycję Targów „Infrastruktura” swoim Patronatem Honorowym objęli: Sławomir Nowak - Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Hanna Gronkiewicz- Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Sejmowa Komisja Infrastruktury.
Bezpieczeństwo i ochrona człowieka w środowisku pracy na budowach, a także bezpieczeństwo na drogach to tematy niezwykle ważne i aktualne. O ich stałą poprawę dbają zarówno organy rządowe, władze samorządowe, jak i szereg instytucji państwowych. Dzięki wspólnym staraniom tych podmiotów, które poparte są działaniami firm specjalizujących się w dostarczaniu sprzętu i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, liczba wypadków na polskich drogach, a także w budownictwie z roku na rok maleje. Jest to efekt wykorzystywania coraz nowocześniejszego sprzętu i materiałów do budowy dróg czy narzędzi zabezpieczających pracowników na budowach, a także prowadzonych w tych dziedzinach kampanii społecznych i edukacyjnych.
Targi „Infrastruktura” to miejsce, w które ta tematyka wpisuje się w naturalny sposób. W tym roku, prezentacja usług i produktów wystawców, odbywać się będzie na tle ważkich zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Tej problematyce zostanie między innymi poświęcona duża część wydarzeń merytorycznych, towarzyszących targom.
Organizator targów – firma MT Targi Polska dokłada wszelkich starań, aby impreza była przede wszystkim platformą wymiany doświadczeń i wiedzy dla branży, zajmującej się rozwojem infrastruktury. Dlatego stale monitoruje zmienne zapotrzebowania oraz aktualne problemy branży, by program seminariów i wykładów odzwierciedlał to co dzieje się na rynku. Targi są nie tylko miejscem prezentacji oferty wystawców, ale ważnym spotkaniem merytorycznym, podczas którego zarówno wystawcy, jak i zwiedzający mogą poznać ciekawe rozwiązania i najnowsze światowe trendy w dziedzinie infrastruktury.
Dlatego poza wydarzeniami związanymi z bezpieczeństwem, odbędą się również wykłady i seminaria dotyczące: innowacyjnych rozwiązań technologicznych stosowanych w drogownictwie i na kolei, aktualnych problemów firm budowlanych i branży związanej z rozwojem infrastruktury oraz budowy i użytkowania mostów. Planowana jest również konferencja dla przedstawicieli firm podwykonawczych.
Targi Infrastruktura są doskonałą okazją na podsumowanie roku, ale również do planowania działań na kolejne miesiące, a nawet lata. Uczestnictwo w imprezie daje możliwość zbadania rynku i nawiązania bezpośrednich kontaktów z inwestorami zastępczymi, wykonawcami, dostawcami materiałów budowlanych czy producentami zaawansowanego sprzętu.
Spotykają się tu zarówno osoby reprezentujące władze oraz instytucje rządowe i samorządowe, odpowiadające za projekty realizowane w zakresie infrastruktury miejskiej i drogowej, jak i firmy i inwestorzy prywatni angażujący się w różnego rodzaju inwestycje. Coraz chętniej w targach Infrastruktura biorą także udział zagraniczni wystawcy i zwiedzający, którzy chcą zaprezentować swoje możliwości i metody pracy lub też poszukują na naszym rynku innowacyjnych rozwiązań, profesjonalnych firm usługowych czy producentów kruszyw.
Przejeżdżają tu również goście, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi trendami w branży, w tym między innymi podmioty prowadzące lub planujące rozpoczęcie budowy lub modernizacji infrastruktury. Zwiedzający nierzadko poszukują tu również kontaktów z architektami krajobrazu, projektantami zieleni, jak również przedsiębiorstwami zajmującymi się wyposażeniem obiektów użyteczności publicznej.
Już dziś wiadomo, że na targach Infrastruktura 2013 Metro Warszawskie poprowadzi punkt informacyjny na temat II linii metra. Zwiedzający będą mogli uzyskać tu między innymi informacje na temat centralnego odcinka tej linii, nowego taboru, a także współfinansowania projektu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Podczas Targów Metro Warszawskie zaprezentuje makietę nowego pociągu z serii Inspiro oraz model tarczy TBM.
Spotkanie z branżą na targach planują również firmy: wykonawcze i usługowe, zajmujące się produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń budowlanych, a także produkcją i dystrybucją kruszyw, surowców oraz materiałów budowlanych. Ponadto wśród wystawców znajdą się firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją urządzeń wykorzystywanych w bezpieczeństwie oraz zarządzaniu ruchem, dostawcy wyposażenia obiektów użyteczności publicznej oraz przedsiębiorstwa z sektora kolejowego.
Więcej informacji na www.infrastruktura.info
Źródło: MT Targi Polska sp. z o.o.