680 dzieci wzięło udział w warsztatach architektonicznych Lafarge w Polsce

Ocena: 0
3217

W ramach "Laboratorium Architektury", ogólnopolskiego programu realizowanego przez "Wspólnie" - Fundację LafargeHolcim odbyły się 34 warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży z 18 lokalizacji. Celem projektu była promocja architektury wśród najmłodszych, wspieranie u nich kreatywności oraz pokazywanie, że dobrze zaprojektowana przestrzeń wpływa pozytywnie na codzienne życie.

"Laboratorium Architektury" to projekt, który WSPÓLNIE - Fundacja LafargeHolcim realizowała od lutego 2018 roku na terenie całej Polski. Celem projektu było kształtowanie świadomości przestrzennej i wrażliwości na estetykę otaczającego świata wśród uczniów szkół podstawowych. W warsztatach zorganizowanych przez Fundację wzięło udział 680 uczestników z całej Polski.

Podczas zajęć "Laboratorium Architektury" dzieci z naszej szkoły mogły wykorzystać swoją nieograniczoną wyobraźnię do tworzenia własnych projektów. Profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć przedstawicieli WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim wyzwoliło atmosferę zabawy, sprzyjającej również nauce najważniejszych kompetencji społecznych tj. współpracy zespołowej, odpowiedzialności, osiągania kompromisów, łagodzenia sporów. Myślę, że było to dla nich ciekawe doświadczenie i nie ukrywam, że chciałabym, aby tego typu warsztaty były realizowane cyklicznie - opowiada Żaneta Kopydłowska, nauczycielka w Zespole Szkół w Barcinie.

Warsztaty architektoniczne - "Laboratorium Architektury" były dla uczniów okazją by poznać trendy w architekturze oraz tajniki pracy architekta. Podczas części wykładowej zajęć dzieci uczyły się czym jest projekt oraz przekrój pomieszczenia. Brały udział również w dyskusji na temat architektonicznych inspiracji. W trakcie zajęć praktycznych uczniowie w grupach stworzyli projekty wymarzonego domu. Wszystkie makiety domów stworzyły wyjątkowe miasto - pełne kolorów i kształtów.

"Poprzez liczne warsztaty i projekty chcemy budować w młodych ludziach wrażliwość na otaczającą je przestrzeń. Tego typu zajęcia mają przekonywać dzieci, że oni również mają realny wpływ na tworzenie przestrzeni. Organizacja tak wielu warsztatów nie byłaby możliwa bez zaangażowania rodziców oraz grona pedagogicznego. Mam nadzieję, że również w przyszłości zrealizujemy wiele podobnych projektów" - mówi Agnieszka Rafalska z WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim.

WSPÓLNIE - Fundacja LafargeHolcim poprzez liczne działania promuje ideę zrównoważonej architektury. Głównym celem działania Fundacji jest świadome kształtowanie otoczenia oraz aktywny udział w tworzeniu przestrzeni i środowiska, które będzie miało pozytywny wpływ na jakość życia mieszkańców miast i miasteczek.

Źródło i zdjęcie: LafargeHolcim

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: