Stoliki i podpory stropowe Ringer

Ocena: 0
7733

Firma Ringer w swojej ofercie posiada szereg urządzeń przeznaczonych do szybkiego i bezpiecznego wykonywania stropów. Wśród nich na uwagę zasługują stoliki szalunkowe i podpory stropowe.

Stoliki szalunkowe Ringer znajdują zastosowanie w szalowaniu dużych powierzchni stropów o regularnej i powtarzalnej geometrii. Praca z wykorzystaniem tego systemu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przy jednoczesnym uzyskaniu optymalnych wyników w zakresie szalowania, i zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Stoliki są proste w montażu oraz demontażu, a to głównie za sprawą gotowych jednostek oraz dzięki praktycznym urządzeniom przestawiającym.


Kompletny stolik Ringer składa się ze stalowych dźwigarów podłużnych H20, wysokiej klasy drewnianych dźwigarów poprzecznych z plastycznymi końcówkami, płyty szalunkowej Nordwald o grubości 27 mm i ocynkowanych ogniowo podpór stropowych EU. Do każdego ze stolików potrzebne są cztery podpory. W zależności od wymagań można zastosować podpory o udźwigu 20 lub 30 kN, o długości – od 2,60 do 4,00 m. Specjalna głowica obrotowa pozwala na szybkie i łatwe przyłączenie podpór stropowych do jarzm stalowych bez manipulowania sworzniami i śrubami. Optymalne usztywnienie pomiędzy głowicą obrotową, a dźwigarem poprzecznym wpływa na uzyskanie podwyższonej nośności stolików. Głowica ułatwia uchylanie i usztywnianie podpór stropowych do pozycji roboczej i dwóch pozycji spoczynkowych. Stoliki występują w czterech wymiarach: 250×400 i 250×500 cm oraz 200×400 i 200×500 cm, i są kompatybilne z lekkim systemem szalowania stropów fi rmy Ringer.

Podpory stropowe Ringer charakteryzują się nowoczesnością, bezpieczeństwem użytkowania, sprawnością w montażu oraz konkurencyjną ceną. Spełniają najbardziej wymagające normy krajowe oraz wymogi europejskie, prezentując przy tym wysoką jakość. Ringer oferuje podpory o udźwigu od 10 do 30 kN. Podpory występują zarówno w wersji lakierowanej, jak i ocynkowanej. Dzielą się na dwie podstawowe grupy: mieszkaniowe i przemysłowe.

Podpory Ringer typu mieszkaniowego dostępne są zarówno w wersji lakierowanej, jak i ocynkowanej. Gwarantowane obciążenie wynosi 10 kN przy maksymalnym wysuwie. Podpora zaopatrzona jest w ukryty gwint z pierścieniem, który ułatwia jej regulację z dokładnością do 1 mm. Po złożeniu podpory zachowany jest bezpieczny odstęp zapobiegający zgnieceniu palców. Podpory Ringer typu przemysłowego dzielą się na: lakierowane DIN 20 kN z ocynkowanym gwintem oraz ocynkowane EU 20 kN i tzw. „mocne” podpory EU 30 kN.


Podpora przemysłowa DIN lakierowana, wykonana jest zgodnie z Europejską Normą EN 1065 ze stali lakierowanej z ocynkowanym wewnętrznym gwintem. Posiada wyjątkowo mocną płytę górną (120×120×6 mm) z otworem o średnicy 41 mm. Szpilka zabezpieczająca ST 52,3 na stałe przymocowana jest do podpory i służy do wstępnego wstawienia wysokości z dokładnością do 10 cm. Na gwincie wewnętrznym znajduje się pierścień, który ułatwia regulację podpory z dokładnością do 1 mm.

Górna płyta dostosowana jest do wszystkich standardowych głowic. Długą trwałość podpory zapewnia powłoka lakierowana, ocynkowany gwint i szpilka zabezpieczająca. Podpora przemysłowa DIN 20 kN posiada zabezpieczenie przed wypadaniem wewnętrznej rury. Podpora przemysłowa EU ocynkowana ogniowo wykonana jest zgodnie z Europejską Normą EN 1065, z wysokogatunkowej stali SW 52-3. Posiada wyjątkowo mocną płytę górną (120×120×8 mm) z otworem o średnicy 41 mm. Podpora wyposażona jest w gwint zewnętrzny, na którym znajduje się masywna śruba, niezbędna do precyzyjnej regulacji wysokości podpory.

Kiedy podpora o udźwigu 20 kN nie wystarcza, Ringer oferuje tzw. ”mocną” podporę przemysłową EU 30 kN wykonaną zgodnie z Europejską Normą EN 1065. Gwarantowany udźwig to 30 kN przy maksymalnym wysuwie. Podpora ma wyjątkowo mocną płytę górną (120×120×8 mm) z otworem o średnicy 41 mm, dostosowaną do wszystkich standardowych głowic. Także w tym przypadku zachowano 10-centymetrowy odstęp zabezpieczający przed zgnieceniem palców przy składaniu podpory. Szpilka zabezpieczająca o średnicy 16 mm umożliwia regulację wysunięcia z dokładnością do 1 mm.


Źródło: Budownictwo Monolityczne 2/2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: