Sika prezentuje technologię druku 3D z betonu

Ocena: 0
4020

Podczas 7. edycji Intermat Innovation Awards 2018, która odbyła się w Paryżu w styczniu tego roku, firma Sika otrzymała nagrodę World of Concrete Europe za stworzony przez nią proces druku 3D z betonu. Proces druku 3D z betonu to połączenie najświeższych innowacji w dziedzinie robotyki zastosowanych na dużą skalę w branży betonowej. Projektanci i architekci będą mogli wykorzystać tę technologię do tworzenia zupełnie nowych projektów, zmieniających oblicze miast.

Eksperci Sika opanowali wszystkie etapy procesu potrzebne do drukowania na skalę przemysłową. Rozwiązanie zostało opracowane i przetestowane przez zespół badawczy 3D w Sika Technology Center w Widen w Szwajcarii.

Jak to działa? Ramię robota przemysłowego sterowane komputerowo porusza się bez przerw z dużą prędkością. Głowica drukująca przymocowana do ramienia robota układa mieszankę betonową warstwa po warstwie z niewyobrażalną precyzją. Ułożona mieszanka betonowa wiąże w odpowiednio dobranym czasie, tak aby możliwe było związanie z wcześniej nałożoną warstwą.

Sika złożyła kilka wniosków patentowych i zapewniła sobie wyłączne prawo do użytkowania technologii głowic drukujących, które są niezbędne dla całego procesu druku 3D z betonu.

Źródło i zdjęcie: Sika

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

PolecamyNajczęściej czytane