Rozwiązania ULMA na budowie jednego z najbardziej skomplikowanych obiektów inżynieryjnych w woj. zachodniopomorskim

Ocena: 5
7782

W ciągu drogi ekspresowej S6, ramach budowy obwodnicy Koszalina, realizowany jest jeden z najbardziej skomplikowanych obiektów inżynieryjnych w województwie zachodniopomorskim. Estakada ES-119 powstaje na terenie o skomplikowanej budowie podłoża, z kilkoma poziomami wodonośnymi oraz wypływami artezyjskimi. Nietypowe warunki gruntowe wymagały specjalnie przygotowanych rozwiązań w zakresie deskowań i rusztowań, które dostarczyła firma ULMA.

 

 

Obiekt powstaje z wykorzystaniem metody nasuwania podłużnego oraz nawisowej. W celu wykonania części w technologii nasuwania podłużnego wykorzystywane są formy na bazie uniwersalnego systemu ENKOFORM HMK. Stanowisko do nasuwania dostarczone przez firmę ULMA miało długość 30 m, co umożliwiało realizację segmentów o długościach do 29,25 m.

Do wykonania ustroju w części zaprojektowanej do metody nawisowej wykorzystano wózki CVS o dużej nośności i możliwości realizacji ustrojów o zróżnicowanym przekroju. Jednocześnie na budowie pracuje aż 8 wózków nawisowych firmy ULMA, zaprojektowanych do realizacji segmentów o długościach z zakresu od 4 m do 5 m. Utrzymanie 7-dniowego cyklu prac oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas obsługi wózków zagwarantowały trzy układy hydrauliczne.  

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=G77oDddDwpI

Źródło: ULMA Construccion Polska S.A.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: