Rozpoczęte w listopadzie 2016 r. prace ziemne w ramach realizacji Mennica Legacy Tower znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie. Wykonawca inwestycji dotarł już do najgłębszego punktu wykopu (na poziomie -16 m) i rozpoczął prace przygotowawcze związane z wykonywaniem płyty fundamentowej.
Na budowie podziemnej części kompleksu wykorzystywane są ładowarki gąsienicowe Liebherr 624. Urobek z dolnych partii podawany jest za pomocą koparek m.in. Volvo EC240C LR. Maszyny pochodzą z parku Grupy Tree
Fot. Golub GetHouse
Prace budowlane związane z realizacją podziemia kompleksu Mennica Legacy Tower postępują bardzo dynamicznie. Generalny wykonawca inwestycji, firma Warbud, zakończyła już wykonywanie stropu rozporowego na poziomie -3 i przystąpiła do przygotowań realizacji pierwszych działek płyty fundamentowej.
Płyta, której grubość będzie dochodziła do 2,4 m, zostanie wykonana we wrześniu, a uzyskanie stanu zero jest zaplanowane na koniec listopada br. Na budowie została już zlikwidowana rampa zjazdowa do wykopu. Urobek z dolnych partii, podawany jest za pomocą koparek ustawionych na różnych poziomach. Po zakończeniu realizacji całego wykopu, specjalny dźwig kołowy o udźwigu przekraczającym 200 t, przystąpi do wyciągania poszczególnych koparek – ich waga każdorazowo przekracza 30 t.
Mennica Legacy Tower to inwestycja realizowana przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej w Warszawie. W 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się łącznie 65630 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Niższy budynek kompleksu będzie gotowy pod koniec 2018 r., a wieża – jesienią 2019 r. Dzięki dużej powierzchni typowego piętra – 2000 m kw. brutto – oraz wyjątkowej elastyczności biur, Mennica Legacy Tower spełni najwyższe standardy ergonomii użytkowania. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein.
Wieżowiec realizowany jest przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.
Świat Betonu 5-6/2017