Skuteczna izolacja akustyczna betonowych schodów

Ocena: 0
6575

Wyobraźmy sobie wymarzone mieszkanie - w odpowiedniej lokalizacji, zaaranżowane w naszym ulubionym stylu, wykończone z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wizję domowej idylli może zaburzyć tylko jedno - hałas. Dobiegające zza ścian dźwięki tupiących o schody butów czy odbijanej przez dzieci piłki na klatce schodowej, potrafią zakłócić chwile błogiego wypoczynku i wyprowadzić nawet z najgłębszego snu. To dlatego już na etapie projektowania architekci powinni pamiętać o odpowiedniej izolacji akustycznej. Z pomocą przychodzi kompleksowe rozwiązanie Schöck Tronsole®, które niebieską linią oddziela akustycznie schody od ścian i spocznika, dzięki czemu dźwięki uderzeniowe na klatce schodowej są skutecznie wytłumione.

W czasach, kiedy żyjemy w coraz większym pośpiechu, pragniemy, by dom był miejscem, w którym będziemy mogli całkowicie się zrelaksować. Z drugiej strony tempo naszego życia generuje ciągły pośpiech, z którym związane są między innymi odgłosy zbiegania po schodach. Spokój należy do podstawowych potrzeb człowieka, dlatego cisza we własnym domu nie powinna być luksusem, lecz pilną koniecznością. Odpowiednia izolacja akustyczna to priorytet w projektowaniu klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych. Hałas w tych miejscach jest częstym źródłem codziennych sporów.

Kompleksowy system - komfort użytkowania

Chcąc zapewnić optymalne wytłumienie dźwięków uderzeniowych, należy uwzględnić wszystkie połączenia na klatce schodowej. To dlatego projektanci powinni zadbać o szczególne zabezpieczenie tych miejsc odpowiednią izolacją. Firma Schöck oferuje kompleksowe rozwiązanie - elementy systemu Tronsole® występują w idealnie dopasowanych wariantach, które gwarantują efektywną ochronę przed uciążliwymi dźwiękami uderzeniowymi. Zarówno w przypadku schodów prostych, jak i zabiegowych zapewniają najwyższą skuteczność i pozostają w zgodzie z aktualnymi wymaganiami akustycznymi.

System Tronsole od firmy Schöck oddziela akustycznie schody w budynkach wielorodzinnych. Dzięki jego zastosowaniu już na etapie realizacji możemy zauważyć niebieską linię, która okala elementy narażone na generowanie problemów z niechcianymi dźwiękami. To wyznacznik pewnej izolacji akustycznej.

Prosty montaż bez mostków akustycznych

Zarówno w przypadku elementów prefabrykowanych, jak i takich, które są wykonywane na budowie, wykonawcy mogą liczyć na łatwy montaż systemu Schöck Tronsole®, skracając tym samym pracochłonne wykonywanie izolacji akustycznej. Dzięki krótkim czasom montażu i zoptymalizowanemu przebiegowi procesów budowlanych nie dochodzi do powstawania mostków akustycznych, a samo wykonywanie schodów przebiega sprawnie. System izolacji akustycznej Schöck Tronsole® w porównaniu ze skomplikowanymi indywidualnymi rozwiązaniami, pomoże nam uniknąć błędów powstających przy montażu.

Odpowiednie dla wszystkich rodzajów schodów

Oddzielenie biegu schodów krętych od stropu przy zastosowaniu Schöck Tronsole® typu F, oddzielenie od ściany przy pomocy Tronsole® typu Q stworzy niebieską linię wokół całego biegu schodów, potwierdzając tym samym zabezpieczenie przed dźwiękami uderzeniowymi. W przypadku prostych schodów ze spocznikiem z podłogą pływającą - przy oddzieleniu schodów od płyty posadzki sprawdzi się typ B, biegu schodów od stropu - typ F, a od ściany - L. Z kolei kiedy mówimy o sytuacji, gdzie spocznik i bieg schodów są oddzielone, prosty bieg najlepiej zabezpieczy typ L, za połączenie ze stropem odpowie typ T, a izolacją spocznika od ściany zajmie się typ Z. Elementy systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Dane zawarte w aprobacie pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa w fazie projektowania oraz długotrwałe wytłumienie dźwięków uderzeniowych na klatce schodowej. Użycie systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® pozwala na wykonanie ciągłego oddzielenie akustycznego schodów od ściany i spocznika, co potwierdza niebieska linia dookoła. To sposób na skuteczne zminimalizowanie mostków akustycznych.

Źródło i zdjęcia: Schöck

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: