HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Energy Europe w konsorcjum z Hitachi Zosen Inova podpisały umowę z firmą SITA Zielona Energia na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK) w Poznaniu.
Zakres prac określonych w umowie z konsorcjum z udziałem HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Energy Europe obejmuje zaprojektowanie i budowę obiektów kubaturowych, wewnętrznej infrastruktury drogowej i towarzyszącej wraz z instalacjami. Inwestycja ITPOK powstanie na terenie należącym do Miasta Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie z Elektrociepłownią Karolin. Teren pod realizację projektu obejmuje ok. 3 ha. Prace projektowe (wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień i uzyskaniem pozwoleń formalno-prawnych) rozpoczną się w drugim kwartale 2013 r. i potrwają do drugiego kwartału 2014 r.
Prace budowlane rozpoczną się na przełomie I i II kwartału 2014 r. Zakończenie robót zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2016 r.
Źródło i grafika: HOCHTIEF Polska