"Budujemy lepsze miasta" - motto firmy Lafarge

Ocena: 0
2863

Urbanizacja to także jedno z największych wyzwań XXI wieku. ONZ w swoim Programie ds. Rozwoju Mieszkalnictwa na Świecie prognozuje, że w 2030 roku w miastach będzie mieszkać aż 60% ludzi, natomiast w 2050 - 70%. Obecnie budynki generują około 40% globalnej emisji dwutlenku węgla, dlatego konieczna jest zmiana filozofii budowania. To właśnie przemysł budowlany będzie musiał sprostać ogromnym wyzwaniom ekonomicznym, technicznym, społecznym i środowiskowym.

W Polsce Lafarge jest jednym z największych uczestników rynku cementu, kruszyw i betonu i aktywnie staje naprzeciw wyzwaniom współczesnej urbanizacji i uczestnicząc w:
  • tworzeniu miast o zwartej zabudowie, dzięki budownictwu wysokościowemu i rozwiązaniom takim jak system podłogi podniesionej UpFloor wykorzystujący Agilia Sols A. W Warszawie rozwiązanie Lafarge wykorzystano w budynku biurowym na ulicy Domaniewskiej 45 oraz w budynku Gdański Business Center przy Stawki. System UpFloor został nagrodzony przez Magazyn Builder statuetką TOP Builder 2014.
  • tworzeniu miast, które są trwałe, dzięki solidnym konstrukcjom oraz dzięki zrównoważonemu budownictwu, w szczególności uwzględniającemu efektywność energetyczną budynków oraz recykling wody. Przykładem takich konstrukcji są: Most w Toruniu, zbudowany z wykorzystaniem cementów Lafarge, budynek biurowy Q22, do którego budowy Lafarge dostarcza beton z węzłów posiadających certyfikaty ISO środowiskowego czy Miasteczko Rowerowe i Skatepark w Żorach gdzie użyto 5 kolorów betonu Arteria Kolor, który zwiększa wielokrotnie trwałość nawierzchni.
  • tworzeniu miast, które są piękniejsze dzięki architektonicznej kreatywności, jak kolej linowa w Parku w Chorzowie lub dziedziniec nowych obiektów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie wykorzystano białą Artevię Kolor lub fontanna multimedialna w Rzeszowie wybudowaną z betonów Lafarge.
  • tworzeniu lepszej komunikacji, dzięki ofercie do budowy dróg, portów lotniczych, dworców, mostów, tuneli i szeroko pojętej infrastruktury wewnątrz miast i pomiędzy miastami. Przykłady to:
    • betonowy odcinek drogi ekspresowej S8 niedaleko Pabianic dzięki zintegrowanej ofercie Lafarge, który dostarczył cementy, kruszywa i beton na budowę,
    • odcinki autostrad A2 i A4 z wykorzystaniem kruszyw Lafarge,
    • Pomorska Kolej Metropolitarna w Trójmieście gdzie Lafarge dostarcza betony,
    • Lotnisko w Balicach, gdzie Lafarge dostarcza kruszywa.
  • procesie budowania większej liczby mieszkań i domów dostępnych cenowo dla większej liczby mieszkańców. (zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dostępne są na żądanie).
Źródło i zdjęcie: Lafarge
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: