Wypowiedź dyrektora handlowego KH-Kipper Sp. z o.o. Łukasza Karczewskiego.
Fot. KH-Kipper
Patrząc globalnie w branży budowlanej w 2014 roku można było odczuć poprawę nastrojów, za skutkowało to niemal 10% wzrostem sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego.
Przeważająca cześć produkcji stanowił w naszym wypadku eksport do krajów zarówno Europy Zachodniej, jak i Wschodniej. Cieszymy się, że w Europie Zachodniej marka KH-Kipper jest już coraz bardziej doceniana. Przyczyniła się do tego między innymi obecność firmy na takich targach jak IFAT w Monachium czy IAA w Hanowerze, a także profesjonalne doradztwo techniczne przy tworzeniu oferty dla klienta na kompleksowe rozwiązanie transportowe, a nie tylko na skrzynię wywrotkę.
Na rynku polskim w porównaniu do roku 2013 uzyskaliśmy niemal 40% wzrost sprzedaży, umacniając się przy tym na pozycji lidera w branży wywrotkowej. Tak duży wzrost spowodowany był poprawą koniunktury w budownictwie drogowym, a także wprowadzeniem na rynek nowych zmodernizowanych wywrotek produkowanych przez KH-Kipper.
W ogólnym zestawieniu nadal największym powodzeniem cieszą się takie produkty KH-Kipper jak zabudowy tylnozsypowe half-pipe i zabudowy dwustronne z lewą burtą hydrauliczną na podwoziach 4- i 3-osiowych.
Rok udoskonaleń produktowych
Chcąc dostarczać klientom produkty najwyższej jakości nieustannie udoskonalamy swoją gamę produktową. W 2014 roku udoskonaliliśmy konstrukcję zabudowy tylnozsypowej half-pipe poprzez zastosowanie tylnej szufli zsypowej SNEEP na równi z podłogą. W nowym rozwiązaniu rynna w tylnej części nie ma uskoku, w którym mógłby się gromadzić wysypywany materiał. Tylna klapa umiejscowiona jest wewnątrz skrzyni. Pochylona ściana przednia ułatwia zsyp materiału. Zastosowany został nowy zbiornik oleju z tworzywa sztucznego, a koło zapasowe umiejscowiono na ramie pośredniej za kabiną, zamiast na przedniej burcie. Sporym udogodnieniem jest również odkręcany daszek chroniący kabinę, który w razie uszkodzenia może być łatwo wymieniony.
Zmiany nie ominęły również konstrukcji zabudowy dwustronnej z boczną burtą hydrauliczną 180°, która teraz posiada tylną szuflę zsypową SNEEP na równi z podłogą co na pewno przyczyniło się do skrócenia czasu rozładunku i poprawiło komfort pracy kierowcy. Portfolio KH-Kipper to także zabudowy dla branży komunalnej. Obok już dobrze znanych hakowców 6- i 8-tonowych, wprowadziliśmy na rynek nowoczesne urządzenie hakowe o ładowności 12 ton. Charakteryzuje go budowa modułowa, niska masa własna oraz szybkość i łatwość obsługi tak istotna w transporcie miejskim.
Rok 2014 był również bogaty w zmiany zabudów dla branży kopalnianej. Celem modyfikacji zabudów W1M było zwiększenie produktywności pojazdu przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości zabudowy. Dzięki intensywnej pracy konstruktorów oraz dostawców komponentów uzyskaliśmy redukcję masy o ponad 10% co w znacząco zwiększa efektywność pracy pojazdu.
Rok nagród i wyróżnień
W roku 2014 firma KH-Kipper została wyróżniona kilkoma bardzo istotnymi nagrodami. Jako potwierdzenie doskonałej obsługi, fachowości i jakości oferowanych przez firmę produktów monachijska centrala firmy MAN Truck & Bus, jako pierwszej firmie zabudowującej na świecie, nadała status certyfikowanego partnera. Również na rynku polskim zostaliśmy docenieni. Na Targach Autostrada-Polska, Rotra 2014 otrzymaliśmy wyróżnienie za wielofunkcyjną zabudowę tylnozsypową W1C o objętości 35 m3 przeznaczoną do pracy w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Zabudowa na podwoziu ciężarowym przy odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej z powodzeniem zastępuje nawet tradycyjne wozidła wykorzystywane w kopalniach. Taki pojazd cechuje znacznie lepsza zwrotność oraz bardzo wysoki współczynnik produktywności.
Perspektywy na 2015 rok
Nowy plan budowy dróg w Polsce oraz poprawa koniunktury w branży budowlanej pozwala z optymizmem patrzeć na ten i kolejny rok. Na rok 2015 zakładamy 20% wzrost sprzedaży na rynku polskim. Jestem przekonany, że dzięki bogatej i nowoczesnej palecie produktowej oraz profesjonalnym doradcom handlowym, klienci dostaną produkt uszyty na miarę i przygotowany do realizacji ich najtrudniejszych zadań, a my zrealizujemy swoje cele produkcyjne.
Źródło: Świat Betonu, nr 1-2 (7) 2015