Lafarge w Polsce zorganizował "Rodzinny piknik bezpieczeństwa" na Kujawach

Ocena: 0
1216

Cementownia Kujawy zorganizowała "Rodzinny piknik bezpieczeństwa", który jest częścią kontynuowanej od 10 lat inicjatywy Miesiąc Bezpieczeństwa. Piknik był okazją do poznania zasad pierwszej pomocy oraz tematyki bezpieczeństwa w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, poczęstunku oraz zawodów sportowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób.

9 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym w Ostrówcach, nad Jeziorem Ostrowieckim odbył się "Rodzinny piknik bezpieczeństwa" organizowany przez Lafarge w Polsce dla pracowników, ich rodzin i zaproszonych gości. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu pałuckiego oddziału WOPR ze Żnina oraz dowiedzieć się co zrobić w przypadku wystąpienia zagrożenia na wodzie. Pokazano także metody udzielania pierwszej pomocy oraz omówiono zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Na miejscu wydarzenia stanął także symulator jazdy samochodem wyposażony w wirtualne goglami imitujące pracę na wysokości.
 
Nie zabrakło także atrakcji dla fanów ruchu na świeżym powietrzu. Entuzjaści jazdy rowerowej wyruszyli w rajd razem z przewodnikami - do wyboru mieli trasę podstawową i zaawansowaną. Po raz kolejny rozegrano także turniej tenisa ziemnego, w którym udział wzięli m.in. członkowie zarządu Lafarge w Polsce. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz z dedykowanych dla nich zajęć zumby. Amatorzy wodnych atrakcji skorzystali także z kąpieli w jeziorze pod okiem ratownika wodnego.
 
"Cieszymy się bardzo, że nasi pracownicy i ich rodziny tak licznie uczestniczyli w naszym pikniku. Takie wydarzenia to doskonała okazja, żeby spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze, ale także poruszyć wyjątkowo istotne kwestie bezpieczeństwa. Na każdym kroku staramy się zwiększać świadomość dotyczącą bezpieczeństwa wśród naszych pracowników i sąsiadów - nie tylko w kontekście wykonywanej pracy, ale także w życiu prywatnym" - podkreślił Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy
 
Miesiąc Bezpieczeństwa to cykl spotkań, seminariów oraz imprez, organizowanych w zakładach Lafarge w Polsce i na świecie, w celu podnoszenia świadomości w dziedzinie BHP wśród pracowników, ich rodzin, podwykonawców i klientów. W tym roku w ramach Miesiąca Bezpieczeństwa Cementownia Kujawy i firma Geocycle zorganizowały ekologiczny konkurs dla szkół pt. "Naturę szanuję, rozważnie postępuję". W Bibliotece Publicznej w Barcinie odbył się też turniej szachowy o Puchar Dyrektora Cementowni.
 
Promocja bezpieczeństwa w pracy i w życiu prywatnym jest jednym z najważniejszych celów odpowiedzialnego biznesu realizowanych przez Lafarge w Polsce. Firma od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw edukacyjnych i komunikacyjnych promujących zdrowie
i bezpieczeństwo. Lafarge cele te realizuje m.in. poprzez Koalicję Bezpieczni w Pracy, której jest aktywnym członkiem i jednym z założycieli.

Źródło i zdjęcie: Lafarge

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy