Inteligentna architektura na Budmie 2013

Ocena: 0
2925
„Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura” to hasło przewodnie kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma, które odbędą się w Poznaniu od 29 stycznia do 1 lutego 2013 r.
Zgodnie z nim ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrować będą się na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. „Można spierać się, czy budynki mają duszę, ich inteligencję jednak coraz trudniej kwestionować”, podkreśla dyrektor targów Budma Dariusz Muślewski.

Przyszłoroczne targi to kolejny etap zmian zapoczątkowanych już podczas Budmy 2012. Wspólny mianownik dla wszelkich modyfikacji czynionych w formule targów stanowi ich nowe motto: „Budownictwo przyszłości”. Budma w nowej odsłonie ma pełnić aktywną rolę w kreowaniu nowoczesnego budownictwa.

Pojawi się wiele nowych projektów, jak choćby „Budowlane premiery roku” – specjalna kampania promująca absolutne premiery rynkowe, przestrzenie specjalne „Automatyka i inteligentne sterowanie” i „Modernizacja i rewitalizacja budynków”, czy też ekspozycja „Z górnej półki” – prezentacja produktów budowlanych klasy premium. Jedną z zaproszonych gwiazd będzie architekt „niepokorny”, twórca niezwykle ciekawych projektów na całym świecie, prof. Renato Rizzi, który wystąpi w ramach Forum Architektury i projektu Strada di Architettura 2.0, czyli specjalnej ścieżki zwiedzania dla architektów tworzonej we współpracy z Izbą Architektów RP. Projekt, który cieszył się w styczniu tego roku ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, zostanie rozszerzony o nowe tematy, jak np. beton i szkło w architekturze czy nowoczesna łazienka.

Absolutną nowością będzie „Strefa Testów”, czyli specjalna przestrzeń prezentacji narzędzi i sprzętu pomocniczego dla budownictwa, w której każdy będzie mógł własnoręcznie w działaniu ocenić najnowsze produkty.

Zmiany dotyczą jednak nie tylko programu targów – to także, a może przede wszystkim, intensywniejsza promocja wydarzenia wśród kluczowych zwiedzających oraz szersze wykorzystanie interaktywnych form komunikacji umożliwiających umawianie na targach spotkań między zwiedzającymi i wystawcami już w okresie przetargowym. O to, aby zwiedzający dotarli na stoiska wystawców zadba innowacyjny system lokalizacji targowych wydarzeń w czasie i w przestrzeni, który w naturalny sposób zadba o przepływ specjalistów przez konkretnie wybrane rejony ekspozycji.

W 2012 roku w poznańskich targach budownictwa udział wzięło ponad 1200 firm z 33 krajów, a ich stoiska odwiedziło ponad 50 tys. gości: przedstawicieli handlu, inżynierów budownictwa, firm wykonawczych, inwestorów, architektów i rzemieślników – podają MTP. W 2013 roku Budmie towarzyszyć będą Targi Budownictwa Sportowego, Rekreacyjnego Wellness i Spa CBS, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech oraz Targi Branży Szklarskiej Glass.

Bieżące informacje o targach można znaleźć na stronie internetowej www.budma.pl

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 6 (12) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: