"Platynowe Wiertło" - edycja XIV

Ocena: 0
4236

Wyniki XIV edycji konkursu „Platynowe Wiertło” zostały ogłoszone podczas konferencji prasowej, 25 maja br. w Warszawie.

Przedsiębiorstwa budowlane, które między 1 września 2008, a 30 września 2009 roku ofi cjalnie ukończyły i oddały do użytkowania obiekt na terenie Polski, mogły go zgłosić do konkursu do końca września 2009 roku. Obiekty nagradzane były w czterech kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo komercyjne, budownictwo użyteczności publicznej, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne. O zwycięstwo ubiegało się ponad czterdzieści firm budowlanych z całej Polski.

Nagrody przyznane zostały firmom budowlanym, jak również architektom nagrodzonych obiektów. Nagrodzone w konkursie obiekty to przykłady nowoczesnego budownictwa, wyróżniającego się jakością wykonania, ciekawą architekturą, jak również zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Platynowe Wiertło to organizowany cyklicznie konkurs dla firm budowlanych na najlepszy obiekt roku. Jego głównym celem jest wspieranie i promowanie najlepszych wykonawców budowlanych na rynku polskim. Organizatorem konkursu jest fi rma Bosch.

Platynowe Wiertło to konkurs z tradycją, który wpisał się w kalendarz prestiżowych wydarzeń budowlanych w Polsce. Podczas konferencji prasowej, 25 maja br., została ofi cjalnie rozpoczęta XV edycja. W bieżącej XV edycji nagrody przyznawane będą w pięciu kategoriach: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, budownictwo komercyjne, przebudowy i modernizacje oraz obiekty inżynieryjne. Wyniki XV edycji zostaną ogłoszone na początku 2011 roku.

Obiekty nagrodzone "Platynowym Wiertłem 2009"

Kategoria: Budownictwo mieszkaniowe

Wykonawca: Millenium Inwestycje
Obiekt: Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z usługami, parkingami podziemnymi – budynek północny i południowy; Budynek Północny – Katowice, ul. A. Puchały; Budynek Południowy – Katowice, ul. Bażantów
Projektant: Medusa Group Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała
Kategoria: Budownictwo użyteczności publicznej

Wykonawca: Narew Styl
Obiekt: Budynek produkcyjno-biurowy firmy Espes, Michałowice, Opacz Kolonia, ul. Ewy
Projektant: Pracownia Projektowo Budowlana Techno Arch – mgr inż. arch. Mirosław Palej
Kategoria: Przebudowy i modernizacje

Wykonawca: Unibep
Obiekt: Centrum Handlowo-Usługowe Alfa, Białystok, ul. Świętojańskiej
Projektant: arch. Maciej Kuryłowicz
Kategoria: Budownictwo komercyjne

Wykonawca: Hochtief Polska Oddział w Poznaniu
Obiekt: Centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta, Poznań, ul. abpa Antoniego Baraniaka
Projektant: APA Wojciechowski: arch. Szymon Wojciechowski, arch. Marcin Grzelewski; Pracownia E. i S. Sipińskich arch. Ewa Sipińska, arch. Stanisław Sipiński; Diagram – Michał Cierkosz.


Źródło: Budownictwo Monolityczne 2/2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: