Remont obiektów inżynieryjnych a bezpieczeństwo

Ocena: 0
4104
Prowadzenie prac remontowych elementów będących w użyciu obiektów inżynieryjnych wymaga specjalnych systemów BHP. Szczególnie trudne jest zachowanie bezpieczeństwa na czynnych mostach, wiaduktach, estakadach, nad liniami kolejowymi, rzekami lub jezdniami, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych podestów roboczych.

Fot. Palisander

System, zwany potocznie „wózkiem montażowym” pozwala na  prowadzenie prac w ekstremalnie trudnych warunkach. Standardowe wózki montażowe są jednak duże i ciężkie.

Palisander wprowadził do oferty rozwiązanie, które jest nie tylko lżejsze, ale i znacznie tańsze. Jest to wózek wspornikowy. Dzięki zastosowaniu systemu Superslim, jako jego podstawy, całość konstrukcji jest lekka. Platforma jezdna (na kółkach) z przeciwwagą umożliwia swobodne przesuwanie. Podest roboczy wykonano stosując połączenie belek Superslim z belkami Alsec, na których mocowana jest sklejka.

Wózek wspornikowy jest każdorazowo dopasowany do konkretnego obiektu, dostosowany do jego konstrukcji i zakładanych obciążeń.  Nieskomplikowana konstrukcja wózka oraz niewielka liczba elementów nie wymagają zatrudnienia specjalistów do jego montażu. Przygotowanie wózka jest łatwiejsze, szybsze i tańsze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.


Fot. Palisander

Przy użyciu wózka wspornikowego z oferty Palisander przeprowadzono modernizację tunelu na Trasie Generalskiej w rejonie ulicy Produkcyjnej w Białymstoku.

Od kilku tygodni wózek jest używany również przy pracach remontowych prowadzonych na moście w Nowogrodzie nad rzeką Narew. W pierwszym etapie modernizacji mostu z wózka dokonuje się wyburzenia i usunięcia zniszczonych elementów, a w następnym zostanie on użyty do szalowania kapy chodnikowej na obiekcie.

Wózek montażowy firmy Palisander, dzięki swojemu prostemu montażowi i przystępnej cenie, jest polecany do wszystkich remontowanych obiektów inżynieryjnych.

Źródło: Budownictwo monolityczne, nr 4-5 (15) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: