Strona główna | RealizacjeBudimex wybuduje zakład silników lotniczych dla firmy Xeos

Budimex wybuduje zakład silników lotniczych dla firmy Xeos

Budimex, 1 sierpnia br. zawarł z XEOS Spółka z o.o. umowę na budowę zakładu utrzymania, naprawy i konserwacji silników lotniczych w Środzie Śląskiej. Nowy zakład składać się będzie z budynku głównego na specjalistyczne urządzenia do diagnostyki i naprawy silników, budynku biurowego oraz budynków technicznych. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 26 tys. mkw. Budimex wykonana również ok. 35 tys. mkw. dróg i miejsc postojowych na terenie kompleksu. Kontrakt zrealizowany zostanie z zastosowaniem technologii BIM (Building Information Modeling).

W Polsce będzie to pierwszy tak zaawansowany technologicznie zakład, w którym remontowane będą silniki lotnicze. Jego budowa ruszy w pierwszej połowie sierpnia, a zakończy się w listopadzie 2018 r. Zakład rozpocznie pracę w I kwartale 2019 roku. Wartość kontraktu to 120,59 mln zł netto. Centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych Xeos, powstaje na Dolnym Śląsku na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE).

Źródło i zdjęcie: Budimex

CZYTAJ WIĘCEJ

Budimex wybuduje odcinek S61 Via Baltica z betonu cementowegoDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej