Strona główna | Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej

213 informacji o rozstrzygniętych przetargach opublikowano w czerwcu 2016 roku. Ich łączna wartość wyniosła prawie 438 mln zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej - obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska; magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Jak wynika z raportu organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży. W badanym okresie było to 40 wyników. Kolejne miejsca zajęły zachodniopomorskie (23) oraz wielkopolskie (22).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła prawie 119 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa pomorskie z łączną kwotą 41 mln zł oraz wielkopolskie - 36 mln zł.

Liderem pod względem łącznej wartości za wygrane przetargi została Skanska S.A., która za wygrane postępowania w analizowanym okresie zgromadziła kwotę 76 mln zł. Kolejne miejsca należały do: Warbud S.A. (29 mln zł) oraz Alsta; Grupa budowlana Sp. z o.o. Sp.k. (23,5 mln zł).

Najdroższym przetargiem, którego wynik został opublikowany w czerwcu br. było zamówienie na kompleksowe zaprojektowanie i wybudowanie zespołu szkolnego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Warszawie, w tym szkoły, sal gimnastycznych i terenów sportowych. Kontrakt na 32 mln zł podpisała Skanska S.A.

Drugi w kolejności pod względem wartości był przetarg ogłoszony przez Urząd Miasta w Bydgoszczy, a dotyczył wykonania robót budowlanych polegających na budowie krytego lodowiska wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem, zlokalizowanego przy Hali Sportowo-Widowiskowej - ul. Toruńska 59 w Bydgoszczy. Przetarg o wartości 23,5 mln zł wygrała firma ALSTAL GRUPA BUDOWLANA SP. Z O.O. SP.K.

Na podium pod względem najdroższych przetargów znalazło się również zamówienie uzupełniające w trybie "z wolnej ręki" na wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych wraz z wyposażeniem oraz montażem dla Budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Kontrakt na blisko 14 mln zł podpisała forma WARBUD S.A.


Cały raport dostępny na stronie: http://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-budownictwo-wielkogabarytowe-rozstrzygniete-postepowania-przetargowe-w-czerwcu-2016-roku.html

Źródło: pressinfo.pl
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej