Noe-pl Sp. z o.o.

Adres: ul. Jeziorki 84
Warszawa
woj. mazowieckie
Email: noe@noe.com.pl
WWW: http://www.noe.com.pl
Telefon: (22) 853 00 91
Fax: (22) 853 61 71
Produkty Opis Liczba wyświetleń: 1027556

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że konstrukcje monolityczne z betonu a w szczególności technika deskowań systemowych to bardzo młoda technologia budowlana. Jeszcze przed 50-ciu laty do wykonywania konstrukcji z betonu stosowano wyłącznie deski i kantówki. Z początkiem lat 50-tych pojawiły się dążenia do racjonalnego i efektywnego budowania z użyciem deskowań systemowych. Georg Meyer-Keller właściciel firmy budowlanej zauważył, że racjonalnie, wydajnie budowle monolityczne wznosić można przy pomocy zinwentaryzowanych deskowań. W roku 1952, z jego inicjatywy, powstała seria deskowań o nazwie NOE Uniwersal; opatentowana w roku 1953.

W ten sposób nazwa NOE stała się symbolem postępu w technologiach monolitycznych z betonu. Stale udoskonalane i modernizowane deskowania NOE w połączeniu z doradztwem technicznym w zakresie techniki, technologii i organizacji placu budowy są i dziś powodem tego, że Firma NOE-Schaltechnik zaliczana jest do ścisłej światowej czołówki.

Wprowadzone na plac budowy w Warszawie, w roku 1991 przez firmy z byłej Jugosławii nowe, nieznane wcześniej w Polsce deskowania firmy NOE pozwoliły w rekordowym tempie zakończyć budowy biurowca na Placu Bankowym i siedziby Firmy CURTIS na Mokotowie. Budynek biurowy Firmy CURTIS w Warszawie - jedna z pierwszych, doskonałych referencji dla racjonalnych, sprawnych deskowań słupów NOE Vario i deskowań stropowych NOE z zatrzaskowymi głowicami opuszczanymi.

Zainspirowane tymi wynikami polskie firmy budowlane do dzisiaj z upodobaniem wybierają do wykonywania stropów deskowanie NOE z zatrzaskowymi głowicami opuszczanymi.

Wychodząc naprzeciw chwilowemu spadkowi koniunktury na rynku budowlanym oraz dla łatwiejszego kosztowo dostępu do deskowań w połączeniu z wykorzystaniem doświadczeń polskich w produkcji urządzeń formujących do betonu monolitycznego powstała w roku 1994 NOE-PL Sp. z o. o. - j. v.

Dziś produkowane są w kraju dwa kompletne typy deskowań oraz wiele elementów osprzętu do bardzo bogatej oferty firmy NOE-Schaltechnik. W ofercie programowej NOE-PL znajdują się specjalistyczne, wysoce sprawne propozycje deskowań ścian, słupów i stropów oraz pomoce technologiczne do zbrojenia i deskowań.

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy