Strona główna | AktualnościXVI Jesienne Warsztaty Betonowe

XVI Jesienne Warsztaty Betonowe

Tegoroczna, XVI już edycja, organizowanych przez Grupę Górażdże Jesiennych Warsztatów Betonowych odbyła się w dniach 22-24 listopada 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Jesienne Warsztaty Betonowe poświęcone są praktycznym aspektom projektowania i wykonywania betonu i odbywają się cyklicznie, co dwa lata. Ich celem jest prezentacja najnowszych doświadczeń z realizacji inwestycji budowlanych, prezentacja nowych produktów i obszarów ich zastosowania oraz możliwość wymiany doświadczeń w szerokim gronie przedstawicieli branży budowlanej.

W tegorocznej edycji Warsztatów uczestniczyło ponad 200 osób - byli to głównie klienci Grupy Górażdże: przedstawiciele firm budowlanych, producenci betonu, materiałów budowlanych i domieszek chemicznych, jak również reprezentanci środowiska akademickiego oraz laboratoriów badawczych.

W trakcie trzydniowych Warsztatów, organizowanych na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu, odbyło się 5 sesji wykładowych oraz 3 sesje warsztatowe, w czasie których zaprezentowano 9 pokazów praktycznych. Duży udział w merytorycznym przygotowaniu sesji warsztatowych mieli przedstawiciele największych w kraju producentów domieszek chemicznych: BASF Polska, SIKA, Chryso, Mapei, Atlas, MC-Bauchemie, Stachema, Schomburg.

Podczas sesji otwierającej uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji dyrektora budowy bloków nr 5 i 6 Elektrowni Opole p. Zbigniewa Wiegnera pt. "Doświadczenia z realizacji dużych inwestycji na przykładzie budowy nowych bloków Elektrowni Opole". Zwieńczeniem pierwszego dnia Warsztatów była promocja wydawnictwa Stowarzyszenia Producentów Cementu pt. "Pielęgnacja betonu w okresie dojrzewania" autorstwa dr inż. Grzegorza Bajorka z Politechniki Rzeszowskiej.

W drugim i trzecim dniu wydarzenia sesje wykładowe i warsztatowe odbywały się równolegle, a ich tematem przewodnim były doświadczenia z realizacji znaczących inwestycji, nowoczesne systemy rozwiązań materiałowych, a także najnowsze metody diagnostyki konstrukcji betonowych. Ten ostatni temat został zaprezentowany przez dr inż. Andrzeja Moczko z Politechniki Wrocławskiej.

Przedstawiciele Grupy Górażdże przygotowali dwa pokazy praktyczne tj. systemy naprawy lotnisk i nawierzchni betonowych w oparciu o cement AliCem, nowy cement w ofercie Grupy Górażdże produkowany przez Ital Cementi  (Damian Dziuk z Centrum Technologicznego Betotech) oraz beton lekki wysokiej wytrzymałości (Kamil Gębusia z CT Betotech), za który technolodzy z Górażdży otrzymali podczas Dni Betonu w 2016 r. I nagrodę w konkursie Power Concrete.

Źródło i zdjęcie: Grupa Górażdże

CZYTAJ WIĘCEJ

Górażdże nagrodzone tytułem Złota Budowlana Marka Roku 2017
Górażdże Kruszywa nagrodzone prestiżowym certyfikatem Solidne Kruszywa - BZJ
Innowacje łączą Skanska i GórażdżeDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej