Strona główna | AktualnościPodłogi podniesione Lafarge UpFloor otrzymały certyfikat klasyfikacji ogniowej ITB

Podłogi podniesione Lafarge UpFloor otrzymały certyfikat klasyfikacji ogniowej ITB

Lafarge UpFloor to system podłogi podniesionej, przeznaczonej przede wszystkim do powierzchni biurowych. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na wygodne rozprowadzenie instalacji elektrycznych, grzewczych, sieci internetowej czy telefonicznej. Zwiększa funkcjonalność powierzchni biurowych, jest technologiczne zaawansowane i bezpieczne oraz ułatwia zarządzanie placem budowy. Nazwę "UpFloor" wybrano organizując konkurs dla pracowników Lafarge.

"W strategii naszej firmy najważniejsza jest odpowiedź na potrzeby naszych klientów. W przypadku rozwiązania UpFloor to szybkość realizacji i sprawne niskokosztowe zarządzanie placem budowy" - wyjaśnia Tatiana Oszmiańska, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Lafarge w Polsce. Dzięki dopasowanym pompom dostarczamy materiał na wybrane piętro nawet bardzo wysokich budynków a tempo wylewania i jednorazowo pokrywane powierzchnie są bardzo duże, nawet do 1300 m². Nie ma konieczności budowania silosów, składowania materiałów czy budowy przyłącza elektrycznego. - dodaje.

Podłoga podniesiona UpFloor otrzymała właśnie certyfikat klasyfikacji ogniowej od Instytutu Techniki Budowlanej. Uzyskała również atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, który potwierdza że rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Jedną z realizacji gdzie użyto system UpFloor jest budynek biurowy przy ulicy Domaniewskiej 45 w Warszawie. Kolejną inwestycją wykorzystującą Lafarge UpFloor jest biurowiec Gdański Business Center przy Dworcu Gdańskim również w Warszawie.

Obok schemat rozwiązania zastosowany w ośmiopiętrowym budynku biurowym przy ulicy Domaniewskiej wspólnie z firmą Lindner. Lafarge dostarczył podkład podłogowy Agilia Sols A, a firma Lindner płyty szalunkowe i słupki do podłogi podniesionej. Inwestor i generalny wykonawca, oprócz standardowych instalacji, dodatkowo umieścił pod podłogą ogrzewanie z kanałami wentylacyjnymi, co pozwoliło zapewnić optymalną temperaturę w budynku. Agilia Sols A jest idealnym materiałem pokrywającym rurki ogrzewania podłogowego ze względu na dobrą przenikalność ciepła.

System podłóg podniesionych w biurowcu Domaniewska 45 składa się ze stalowych słupków, na których umocowane są specjalne gipsowe płyty. Na płytach umieszczona jest warstwa izolacyjna, do której zamocowano rurki ogrzewania podłogowego. Na tak przygotowane podłoże wylany został podkład podłogowy Agilia Sols A. Równe i gładkie podłoże umożliwia ułożenie dowolnego wykończenia wierzchniego, np. wykładziny, płytek czy parkietu, w zależności od potrzeb najemcy biura.

Podłoga podniesiona UpFloor przeszła pozytywnie badanie klasyfikacji ogniowej w laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej w Pionkach i jest klasyfikowana ogniowo jako REI 90. Oznacza to, że podłoga przez minimum 90 minut musi utrzymać określone obciążenie, nie może przez nią przeniknąć dym ani ogień, a temperatura powierzchni podłogi nie może wzrosnąć powyżej określonych przez ITB wartości. Użytkownicy budynku mają gwarancję, że w razie pożaru podłoga zatrzyma płomienie na dłuższy czas i pozwoli ludziom na ewakuację.

Źródło i grafika: Lafarge

CZYTAJ WIĘCEJ

Majster, nowy cement remontowo - budowlany w ofercie Lafarge
ISO środowiskowe dla Lafarge Kruszywa i Beton
Betony Artevia firmy Lafarge w Skate Parku i Miasteczku Ruchu Drogowego w Żorach
Beton Ductal Lafarge wykorzystany do budowy konstrukcji stadionu im. Jeana Bouina w Paryżu
Firma Lafarge podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce
Wspólne przedsiębiorstwo PGNiG Termika i Lafarge Cement
Nowy most w Toruniu wybudowany z wykorzystaniem cementów Lafarge
Lafarge zwiększa dostępność produktów i usług na Pomorzu
Lafarge połączy się z firmą Holcim
"Budujemy lepsze miasta" - motto firmy Lafarge
Popiół z Elektrociepłowni Siekierki będzie wykorzystany przez LafargeDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe, pomimo wysokiej odporności samego materiału na działanie ognia, również należy projektować z uwzględnieniem aspektu nośności ogniowej. Wraz z ekspertem Paroc wyjaśniamy, jak określać i dobrać odpowiednią metodę ochrony dla dźwigarów, kolumn, ścian i płyt z betonu. Czytaj więcej